AUDIO: Arakain vypustil do světa novou písničku. Potěší milovníky silných motorů

Vydáno 10.02.2016 | autor: Nicola Bernard

Rocková skupina Arakain, která již brzy odstartuje své společné turné s "bratrskou" formací Dymytry, vydává nové album. Fanoušci už se dočkali první ochutnávky - poslechněte si ji. Turné začne v březnu již tradičně v Polné.

AUDIO: Arakain vypustil do světa novou písničku. Potěší milovníky silných motorů Honza je kromě frontmanování ve skupině Arakain i ambasadorem ikonické značky Harley Davidson

ARAKADABRA - to je název nové desky Arakainu, která spatří světlo světa už koncem února. Na čerstvě zveřejněném songu se frontman Honza Toužimský podílel společně se zpěvákem Dymytry - Honzou Macků.

Že rockeři nemají srdce? Honza Toužimský věnoval svůj řetězový stojan do dražby ve prospěch nemocných dětí

Kdo samotné frontmany skupin Arakain a Dymytry alespoň trochu zná, ví, že tyhle dva charismatické zpěváky nepojí pouze dlouholetá spolupráce jak v pracovním, tak i v osobním životě, ale i velká láska k motorům - název písničky proto vůbec nepřekvapí. První zveřejněný track z desky Arakadabra se totiž jmenuje Diesel.

Novinku Diesel bychom těžko popsali - je taková "multiemoční". Zpočátku by ani člověk neřekl, že se jedná o skladbu rockerů. Po chvilce ale "ticho před bouří" vystřídají prvky kytarových riffů přesně tak, jak to u Arakain známe a máme rádi. Samotné riffy a hvízdání na začátku přidávají Dieselu na kráse.

ANKETA: Jak rockeři oslavovali příchod nového ro(c)ku? Vyzpovídali jsme Rybičky 48, Arakain, Dymytry a další

Song je navíc svou tématikou pro Honzu, ambasadora ikonické motocyklové značky Harley-Davidson, příznačný. Připomeňme, že během motorkářské sezóny najezdí okolo 12 000 km (loni tomu bylo o 6 000km více) a prakticky všechny přejezdy zvládá na svém Harley-Davidson Street Glide.

S novým CD však na turné nevyrazí jen Arakain, ale i kapela Dymytry, která právě v těchto dnech práci na své nové desce finišuje. I oni vypustili do světa nový singl, který ovšem není tak optimistický, jako ten od Arakainu. V textu se poukazuje především na válku a problematiku dnešní doby.

AUDIO: Dymytry před zahájením velkého turné s Arakainem: Dej Bůh štěstí!

Momentálně Arakain dokončuje tajemné CD, se kterým na turné vyrazí. Uslyšíme i písničku Diesel živě? Na to si musíme ještě chvilinku počkat, ale už teď víme, že nové album bude stát rozhodně za to! :)

text: Nicola Bernard, foto: Jan Altner

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít