LIVE: Čtyřhodinový mejdan Arakainu a Dymytry odstartoval podzimní turné v Holýšově. Společně vstoupili Do stejný řeky

Vydáno 01.10.2016 | autor: Nicola Bernard

Spřízněné kapely se vydaly společně na šňůru letos už podruhé a nelze říci nic jiného, než že jim to výborně ladí. Každá z nich odehrála svůj set, poslední hodina koncertu se pak nesla v těsnějším propojení - na pódiu se spolu objevili jednotliví členové obou formací, až se nakonec sešlo všech deset muzikantů. Výsledkem toho byla pořádná show! Turné čítá celkem 25 zastávek napříč republikou, o support se stejně jako na jaře starají Absolut Deafers.

LIVE: Čtyřhodinový mejdan Arakainu a Dymytry odstartoval podzimní turné v Holýšově. Společně vstoupili Do stejný řeky tyřhodinový mejdan Arakain a Dymytry odstartoval podzimní turné v Holýšově. Společně vstoupili Do jedný řeky


ARAKAIN
+ DYMYTRY
KULTURNÍ DŮM HOLÝŠOV
30. 9. 2016

Mladá metalová parta Absolut Deafers z Ostravy, kterou jsme s Arakainem a Dymytry již v minulosti viděli, odehrála plnohodnotný, asi hodinový set. Kromě hudební zdatnosti přispívá k celkové atraktivitě kapely výrazný pódiový projev frontmana Jana "Jokera" Jaška, který je i přes svůj dreadatý účes vcelku nenápadný týpek. Po vstupu na jeviště mu stačí jediná typická hláška: "Vítejte v chaosu!" a už víte, že sál je jeho. Zazněl průřez jejich tvorbou, který fanoušky naladil na správnou koncertní atmosféru.

Protheus interview: Pro nás je hodně důležitá naše Dymytry rodina. Bez ní by to fakt nešlo

Nové album Agronaut vyšlo zhruba před osmi měsíci, právě z něj zahráli Dymytry hned na úvod skladbu Sekerou a pokračovali trackem Ne nikdy!. Nejpozději při třetím songu už řádili snad úplně všichni přítomní, které následně "dorazila" i klipová pecka Pekelní Andělé. Zazněl také track Baskervill, který fans naposledy slyšeli při loňské štaci Walda Gang / Dymytry s podtitulkem Scream Of The Lambs. Pak už frontman kapely - Honza "Protheus" Macků - ohlásil píseň vypůjčenou z repertoáru Arakainu - Paganini a následovala ho Dymytry, kde se v textu odráží vděčnost kapely vůči plnícím se sálům. Z nich je nejen Protheus vždy Nadšenej. Co si budeme povídat, atmosféra byla nepopsatelná a nezapomenutelná. Fanoušci ještě odmítli pustit pět maskovaných postav do šaten, a tak Dymytry přidali píseň na motivy války Dej Bůh štěstí, po které zároveň předali štafetu Arakainu.

Arakain otevřel svůj set songem Arakadabra. Následovala již historická Kolonie termitů, kterou naopak vystřídalo Peklo z nejnovější desky. Arakain i dál pokračoval novinkami - další na řadě byla srdcovka s neuvěřitelným textem - Nenávidím. To se už ale atmosféra v sálu prohloubila - husí kůže a značné dojetí fanoušků nad textem samotného tracku vypovídalo o tom, že je to jedna z divácky vůbec nejúspěšnějších písní večera i nové desky. Nechyběly ani Hlas krve, PrincessForsage.

Arakain a Dymytry dokončili turné, předposlední metalové slovo měl Pěnčín u Turnova

Aby toho nebylo málo, přichystali si pro nás oba bubeníci - jak bubenická mlátička Miloš Meier, tak jeho "soupeř" Lukáš "Doxa" Doksanský - bubenický souboj a skvělou bezmála pětiminutovou show. Doxa působí, jako by s minimem vynaložené energie dosahoval maximálních výsledků, Mildorův typický styl je naopak "jít do toho celým tělem" a bavit diváky. Oba své sólo zpestřili několika legráckami, Doxa si například na chvíli přehodil přes obličej ručník, aniž by přestal hrát, na což mu Miloš Meier následně odpověděl tím, že si s největším klidem otevřel PET láhev s vodou a napil se, také bez přerušení sóla.

vložte odkaz, text nemažte

Postupně se k nim přidávalo dalších osm muzikantů z obou kapel, až se spojili v první společné písni - Bouřlivá krev, kdy následně vstoupili Do stejný řeky a společně tak mohli Žít svůj sen. Svůj double koncert zpestřili namixovanou písní kapel Megadeth, Pantera, Slipknot a Metallica, která se následně proměnila v dálnici do pekla od AC/DC. Nakonec obě kapely zahrály společně Strážnou věž a rozloučily se trackem Apage Satanas.

Arakainu a Dymytry se podařilo společnými silami dát letos už podruhé dohromady něco skvělého. Spousta poctivě zahrané a zazpívané muziky, výpravné a propracované projekce, bubenická show, písně speciálně napsané pro účely společného vystupování a silná energie mezi muzikanty na pódiu i v obou směrech mezi účinkujícími a publikem, to vše vyústilo ve skvělý zážitek. 

Termíny turné:
7.10. Nýrsko - KD Nýrsko
8.10. Kovářov – KD
14.10. Zlín - MORC
15.10. Ostrava - DK Akord
21.10. Šlapanice – KD Bedřichovice
22.10. Hodonín - KD
27.10. Havlíčkův Brod – KD Ostrov
28.10. Pardubice - ABC
29.10. Solnice - Společenský dům
4.11. Bozkov u Semil – KD Bozkov
11.11. Česká Lípa – KD
12.11. Chrudim – Sportovní hala
16.11. Toužim – Sokolovna
17.11. Příbram – Divadlo A.Dvořáka
18.11. Jindřichův Hradec - KC Jitka
19.11. Vimperk - KD Cihelna
25.11. Trnava (Třebíč) - KD
26.11. Drnovice (Vyškov) - KD
2.12. Ústí nad Orlicí – KD
3.12. Zábřeh - KD
9.12. Pelhřimov - KD Máj
10.12. Horní Bříza - KD
16.12. Spálené Poříčí - Sokolovna
17.12. Bezno - KD

text a foto: Pearl / Nicola Bernard (archivní snímky)

Témata: Dymytry, Arakain, Protheus, Honza Toužimský, metal

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít