AUDIO: Billie Eilish nazpívala bondovku padnoucí do osvědčených šablon agenta 007

Vydáno 15.02.2020 | autor: Filip Pešta

Dvacátý pátý film o Jamesi Bondovi je zároveň posledním, kde si agenta 007 zahraje Daniel Craig. Kdo se alespoň trochu orientuje v celosvětovém hudebním dění, nemohlo ho překvapit, že k nazpívání titulní písně byla oslovena Billie Eilish.

AUDIO: Billie Eilish nazpívala bondovku padnoucí do osvědčených šablon agenta 007 AUDIO: Billie Eilish nazpívala bondovku padnoucí do osvědčených šablon agenta 007

No Time To Die, nechybí nic ze šablony "titulní píseň pro bondovku". Vše je opět obaleno kolem intimního vokálu, jehož slzy jsou tentokrát víc než na správném místě. Temný závoj Billie doprovází úderná smyčcová sekce (až otravně typická, ale Hans Zimmer odvedl samozřejmě kvalitní práci).

RECENZE: James Bond znovu zasahuje. Soundtrack Spectre se Thomasovi Newmanovi povedl

Vše je sečteno a podtrženo v refrénu, který funguje stejně dobře jako u předchozích skladeb série s Danielem Craigem. A kdo brblal něco o šeptání, dočká se i plného, dlouhého tónu. Producent a skladatel Finneas O'Connell (zpěvaččin bratr) nezapomněl do kompozice začlenit i malá překvapení s typickými melodickými linkami, které k látce neodmyslitelně patří. Uslyšíte je v podobě trumpety a samozřejmě závěrečné kytary.  

Nelze si však odpustit poznámku, že by člověk možná od sourozenců čekal i u takového žánru trochu toho "Eilish koření". Nicméně pořád je královna lednových Grammy nejmladší interpret v historii zpívající bondovskou titulní píseň, což s sebou nejspíše nese i určitá pravidla. James Bond se vrací na česká plátna kin 8. dubna.

text: Filip Pešta

Témata: James Bond, Billie Eilish, No Time To Die

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít