Lucie přichází s klipem k písničce Chtěli jsme lítat. Jedné z nejhranějších v českých rádiích

Vydáno 19.08.2020 | autor: redakce

Kapela Lucie vydává nový videoklip ke skladbě Chtěli jsme lítat, která je aktuálně jednou z nejhranějších písní v českém rádiovém éteru. Režisér Karol Vosátko do klipu obsadil mnohonásobné mistry světa v karate či kulturistice a herce i herečky z bratislavského divadla La Komika. 

Lucie přichází s klipem k písničce Chtěli jsme lítat. Jedné z nejhranějších v českých rádiích Lucie přichází s klipem k písničce Chtěli jsme lítat. Jedné z nejhranějších v českých rádiích

Skladbu Chtěli jsme lítat napsal kytarista a zpěvák Lucie Robert Kodym v den, kdy zemřel jeho oblíbený hudebník Chris Cornell„To mě při práci na videu zaujalo. Svůj koncept jsem si proto od začátku s nadsázkou nazval jako Reklama na smrt. Jde o symboliku smrti a temnoty, kterou se snažím odlehčit pozitivními prvky,“ vysvětluje režisér Vosátko.  

Příběh českého hitu: Lucie - Oheň

Do kulis rockové hudby se nakonec pokusil propašovat i náznaky choreografie. Do role Smrti obsadil několikanásobného mistra světa v karate Romana Voláka a roli sebe samého věnoval trojnásobnému vítězi světové kulturistické soutěže Arnold Classic Michalu Křižánkovi. Další postavy ztvárnili herci divadla La Komika, jedné z rolí se zhostila i čtrnáctiletá dcera Roberta Kodyma, která si zahrála svého otce.   

„Pan režisér Vosátko viděl moje videa a fotky na sociálních sítích a přišlo mu, že se tátovi hodně podobám. Teda tátovi z ,devadesátek‘,“ popisuje Amélie Anna Kodymová, která měla z minulosti již několik zkušeností z natáčení. V roce 2015 se objevila například ve videoklipu k písni Medvídek. 

O skladbě Chtěli jsme lítat Robert Kodym už dříve prozradil, že se v ní pokusil navázat na hudební inspirace Lucie z období její druhé řadové desky In The Sky. „Na přelomu osmdesátých a devadesátých let jsme byli spolu každý den a intenzivně poslouchali tehdejší britskou kytarovou scénu kolem kapely Sisters of Mercy. Tyto inspirační zdroje jsme nakonec přetavili i do alba In The Sky,“ vzpomíná Robert Kodym. „Nejprve mně napadl text a krátce na to i hudba. Během aranžování s kapelou jsme pak použili i původní klávesový zvuk z období In The Sky a akustickou kytaru, na kterou jsme natáčeli písničku Černí andělé,“ doplňuje.  

Na albu Evolucie, které kapela vydala po 16 letech od poslední řadovky, pracovali muzikanti z Lucie s přestávkami sedm měsíců. Skladbami přispěli všichni členové formace, o většinu textů se pak postaral Robert Kodym.

TZ

Témata: Lucie, Chtěli jsme lítat, Robert Kodym, Karol Vosátko

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít