VIDEO: Lucie jde ve fantaskním klipu Než tě rozkradou ve stopách filmů Karla Zemana

Vydáno 23.09.2019 | autor: redakce

Lucie přichází s klipem Než tě rozkradou ze zatím posledního alba EvoLucie. Slovenský režisér Karol Vosátko písničku zasadil do příběhu zamilovaného muže v působivých kulisách fantaskního světa. Zajímavé bylo i natáčení, protože všechny herce nejprve nafotil a jejich portréty pak dlouhé týdny rozpohybovával. Tím videu dodal zvláštní nádech kombinovaný se steampunkovou estetikou, místy připomínající filmy Karla Zemana z šedesátých let.

VIDEO: Lucie jde ve fantaskním klipu Než tě rozkradou ve stopách filmů Karla Zemana VIDEO: Lucie jde ve fantaskním klipu Než tě rozkradou ve stopách filmů Karla Zemana

Skladba Než tě rozkradou bude součástí playlistu na blížícím se podzimním turné po menších halách v Česku. Turné se v listopadu zastaví například v Hradci Králové, Liberci, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Jihlavě, Znojmě, Zlíně, Olomouci nebo Třinci. 

TOP 5 písniček Lucie, které jsou (možná nečekaně) o sexu

Než tě rozkradou vznikla během natáčení alba EvoLucie za pár chvil. "Přijel jsem ráno do studia s novými klávesami a hned u druhého zvuku, který jsem na nich zkoušel, mě napadl motiv písničky," vzpomíná na vznik Michal Dvořák. Motivu se okamžitě chytil Robert Kodym a za chvíli byla skladba na světě. "Robert měl navíc v kapse koncept nového textu, který jej napadl den před tím, a do hudebního nápadu se skvěle hodil," dodává Dvořák.

Silné pocitové svědectví o nenaplněné lásce do klipu zpracoval slovenský režisér Karol Vosátko. "I v životě platí, že to, za čím se člověk žene, mu utíká. A naopak. Co nahání nás, před tím zase utíkáme my. A o toto schéma v podstatě v klipu jde. Jsou to krásné a kruté pocity zároveň, které změní život tak, že už nikdy není stejný, jako doposud," popisuje režisér, který dlouho hledal klíč, jak vyjádřit popisovanou bolest a fatalitu.

Lucie představila novinku Evolucie v zaplněné O2 areně. Dočkala se nadšeného aplausu

"Stylizace mi dávala větší svobodu v příběhu i ve výpovědi bez toho, abych byl příliš patetický. Proto jsem zvolil autonomní fantaskní svět šmrncnutý steampunkem, do kterého jsem zasadil příběh fatálně zamilovaného muže. Vytvořil jsem jej technikou rozpohybovaných fotografií a zkombinoval je s animací," popisuje.

Do hlavních postav obsadil slovenské herce Lukáše Latináka a Mirku Partlovou. "Skvěle se do příběhu hodili a navíc byli skvělí i během fotografování v různých nepřirozených pózách, kostýmech a rekvizitách," říká Vosátko, který nakonec nafotil celkem 1600 fotografií a týden mu trvalo, než je všechny roztřídil. Samotná postprodukční práce s předním grafikem Jozefem Kohárym mu zabrala další měsíc a půl.

"Nejtěžší věcí na videoklipech je pro mě vždycky přesvědčování kapely nebo jejího managementu o svojí vizi, která se ostatním někdy zdá příliš abstraktní a neuchopitelná v obsahu i ve formě. V tomto případě jsem však našel s kapelou i jejím managementem vzácný soulad," dodává režisér.

LUCIE – EVOLUCIE TOUR 2019:
07.11.2019 HRADEC KRÁLOVÉ
09.11.2019 LIBEREC
12.11.2019 ÚSTÍ NAD LABEM
14.11.2019 KARLOVY VARY
16.11.2019 ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.11.2019 JIHLAVA
21.11.2019 ZNOJMO
23.11.2019 ZLÍN
26.11.2019 OLOMOUC
28.11.2019 TŘINEC

tz, jm

Témata: Lucie, EvoLucie, Než tě rozkradou

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít