TOP 6 videoklipů týdne (107.): Vladivojsko a Kittchen vás vezmou do Sudet, Jamala zpívá o hrůzách války

Vydáno 04.10.2016 | autor: Hana Bukáčková

Asi se budeme opakovat, ale i tentokrát je opravdu z čeho vybírat. Skyline nabízejí sondu na vesnickou diskotéku, ukrajinská zpěvačka Jamala naopak poukazuje na válečné zločiny, Pokáč se obrací do budoucna. K zajímavému coveru se odhodlalo Vladivojsko, které zpracovalo Kittchenovy Sudety

TOP 6 videoklipů týdne (107.): Vladivojsko a Kittchen vás vezmou do Sudet, Jamala zpívá o hrůzách války Vladivojna se svým vojskem předělala Kittchenovy Sudety

SKYLINE VYPRAVUJÍ PŘÍBĚH DJ DAVIDA GUETTY Z BLATNÉ

Rave je již druhým klipem k desce Jungle a vypráví příběh DJe z maloměsta, který se, tak jako každý pátek, chystá zahrát na místní diskotéce. Režie klipu se ujal Tomáš Bláha, stejně jako u Ocean. Zakomponoval do něho svoji rodnou Blatnou a rutinní činnosti na maloměstě (pití piva, jízda autem). Klip nemá působit jako výsměch venkovanům, má sloužit jako opak. Natáčel se v blatenském klubu Elimat, který je v současné době zavřený na dobu neurčitou. Párty, která byla zorganizovaná kvůli natáčení, tak byla na dlouhou dobu také poslední. Na konci videa se objeví i kapela, která si přijde zapařit.

RECENZE: Skyline útočí se svojí divočinou!

POKÁČ ŘEŠÍ BUDOUCNOST

Jan Pokorný alias Pokáč se v novince pát: Co z tebe bude? Po úspěšném klipu Vymlácený entry nás provede svými představami, jak by to mohlo vypadat v kanceláři, když na chvíli odejde šéf. Klip je veselý a hravý a uvidíme v něm spolek Divadlo Idiot, jeho členové tu představují Pokáčovy kolegy. Za produkcí stojí Johny Rainbow, neboli Honza Balcárek z bratrského dua Light and Love. Za pár týdnů startuje Pokáč turné s kamarádem Voxelem, který je podobného ražení. Jejich tour prý sedne.

BLOG: Pokáč: Posaďte se u nás aneb startuje Tour, co sedne!

VLADIVOJSKO UDĚLALO COVER KITTCHENOVI

Rock-metalová kapela Vladivojsko pod vedením frontmanky Vladivojny vypouští do světa novou píseň. Tentokrát jde o coververzi skladby Sudety alternativního písničkáře Kittchena. Základ klipu se natáčel přímo v Sudetech, po zapomenutých místech schovaných v lesích. Nová verze Sudet samotného Kittchena napřed dost zaskočila, protože naléhavost Vladivojny dává písničce úplně jinou náladu než originál. Sám písničkář se v klipu také objevuje. 

LIVE: Vladivojsko rozburácelo klub Kalikovák v Plzni

THE PRETTY RECKLESS UTOPENI V ČERNOTĚ

Taylor Momsen a její proklatě obrovské oční stíny jsou zpátky. Přesně tak, jak to její fanoušci mají rádi. V novém singlu servíruje temno její duše a svým hlubokým hlasem ze sebe chrlí všechno zlé. Skladbu s názvem Take Me Down budeme moci najít na připravované desce Who You Selling For. Té se dočkáme už 21. října.

vložte odkaz, text nemažte

JAMALA  O VÁLEČNÝCH ZLOČINECH

Skladba s názvem 1944 má silné politické téma. Ukrajinská zpěvačka Jamala v ní zpívá o deportaci krymských Tatarů, kterou posvětil tehdejší vůdce Sovětského svazu Josif Stalin. Navíc se v něm pouští i do těch, kterým nebylo proti srsti kolaborovat s nacistickým Německem. Tato skladba, nově doplněna i o klip, navíc zpěvačce zajistila výhru v soutěži Eurovision Song Contest.

DIVOKÁ JÍZDA NORMANDIE

Post-hardcore kapela Normandie si v novém klipu pěkně užila. A zároveň trochu varovali, že drogy občas nejsou zrovna košér zábava. Takže raději místo heroinu poslouchejte takhle energickou hudbu. I přesto, že tahle kapela na svoje místo na Slunci ještě čeká.

text: Hana Bukáčková, David Stoklas

Témata: Skyline, Pokáč, Vladivojsko, Kittchen, Normandie, Jamala, The Pretty Reckless

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít