TOP 6 videoklipů týdne: Beata Hlavenková se vydala cestou "divnopěknosti", Andy Cermak o lásce a pavoučí teror Dua Lipy a Megan The Stallion

Vydáno 22.03.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Do "divnopěknosti" diváka v novém videoklipu zavede Beata Hlavenková, která vydala už druhý singl z aktuálního alba Žijutě. Andy Cermak zpívá v novince o "nejlepší věci, kterou máme" - tedy o lásce, a Calin vydal vizuál k písni Popstar. Ze zahraničí se hlásí Dua Lipa s Megan Thee Stallion, Nicki Minaj s Coi Lerai a Arcade Fire.

TOP 6 videoklipů týdne: Beata Hlavenková se vydala cestou TOP 6 videoklipů týdne: Beata Hlavenková se vydala cestou "divnopěknosti", Andy Cermak o lásce a pavoučí teror Dua Lipy a Megan The Stallion


Calin
boduje v tuzemských hitparádách

Calin aktuálně válcuje české žebříčky poslechovosti se svojí novou deskou Popstar. Singlem z ní je i stejnojmenná skladba s chytlavým beatem. O režii klipu se postaral Dominik Křenek. 

Pavoučí teror od Dua Lipy

První ochutnávkou z nového alba rapperky Megan Thee Stallion je spolupráce s Dua Lipou. Song ale zní spíš tak, jako by byla hostem Megan. Videoklip ke Sweetest Pie je plný speciálních efektů, z velké části natočený na greenu. Rozhodně nejde o podívanou pro ty, co nemají rádi pavouky. 

Cirkusová podívaná pod taktovkou Nicki Minaj a Coi Lerai

O tom, jak Coi Lerai zkusila orální sex s ženou a moc ji to nebavilo, papírových kapesnících a dalších věcech, které rozhodně nepotřebujete vědět, je tenhle song Blick Blick! s Nicki Minaj. Videoklip je přehlídka kýče, podivných modelů a růžových paruk. 

Beata Hlavenková se vydala cestou „divnopěknosti“

Beata Hlavenková vydává již druhý singl z aktuálního alba Žijutě. Jde o song Zahrada, který vznikl na začátku prvního covidového lockdownu. Seděla jsem na zahradě, pršelo, sice byl pracovní den, ale děti u počítače kvůli online vyučování, auta moc nejezdila. Přemýšlela jsem nad tím, co všechno mě na tom štve, ale i co je na tom pozitivního. Trochu cítila vztek i možnost odpočinku. A protože mám ráda ironii, vypadly ze mě první slova.“

ROZHOVOR | Beata Hlavenková: Co album, to překvapení, reflexe nového způsobu vyjádření

Videoklip vznikl ve spolupráci s Anežkou Horovou. Namísto ironie, temnosti či legrace se vydal cestou „divnopěknosti“, jak sama Hlavenková glosuje. Točil se ve vesnickém prostředí v krajině hradů Kost a Trosky. „Bylo krásné se alespoň na jeden den vymanit z myšlenek na hrůzy nedaleké války. Užít  si slunce a klid - ten vnější i vnitřní,“ dodala.

Andy Cermak zpívá „o té nejlepší věci, kterou máme“

Po úspěšných singlech Summer Lonely Night, Inside Outside a Dark Blue Sky přichází frontman Sunflower Caravan Andy Cermak s emotivní novinkou Our Love. Píseň je předzvěstí zpěvákova albového debutu. Podbarvuje ji minimalistický klip, jehož autorkou je Cermakova žena.

„Napadlo nás si prostě hrát s prázdným pódiem, kde budu jen já a velké koncertní křídlo, jiný plán nebyl. Tak jsme strávili jedno příjemné odpoledne v KD Barikádníků a zkoušeli různé záběry. Nakonec jsem v postprodukci propojil záběry dohromady. Přišlo mi zajímavé použít dva různé obrazy najednou, většinou se použije ten nejlepší a ostatní se vyhodí, tady má naopak divák možnost sledovat dvě performance zároveň,“ říká zpěvák k vizuálu natočenému na iPhone.

Arcade Fire pustili ven ochutnávku z chystaného alba

Arcade Fire vydají už v květnu své šesté studiové album. Předchází mu dvoujsingl The Lightning I, II, ke kterému vznikl také videoklip. Deska WE se nahrávala na mnoha místech včetně New Orleans, El Pasa a Mount Desert Islandu. Produkovali je Nigel Godrich a Win & Régine.

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková, foto: Anežka Horová, Tomáš Martinek, Sony Music
Témata: Calin, Nicki Minaj, Dua Lipa, Coi Lerai, Megan Thee Stallion, Beata Hlavenková, Andy Cermak, Arcade Fire

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít