TOP 6 videoklipů týdne: Lenny omámená láskou, hříšník Marpo a Majkii B ze Skyline se sólovým projektem

Vydáno 22.06.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Historie nového singlu Lenny sahá až do roku 2019, kdy se jí poprvé dostalo do rukou demo Overdosed. O tématu písně měla hudebnice hned jasno, chtěla zpívat o stavu absolutní zamilovanosti. S novinkou se hlásí i její přítel Marpo, který přichází se skladbou Sinner. O neutápění se ve vztazích, které už dávno skončily, zpívají Audio Attaché, Mersi z Děda Mládek Illegal Band vydává sólový singl Come Baby a obdobně je na tom i Majkii B ze Skyline, jenž vypouští do světa videoklip k Nehlídám. Slovensko reprezentuje Katarína Knechtová se singlem Rezonancia.

TOP 6 videoklipů týdne: Lenny omámená láskou, hříšník Marpo a Majkii B ze Skyline se sólovým projektem TOP 6 videoklipů týdne: Lenny omámená láskou, hříšník Marpo a Majkii B ze Skyline se sólovým projektem


Lenny
omámená láskou

Zpěvačka Lenny je v novince Overdosed doslova omámená láskou. Historie písně sahá až do roku 2019, kdy se hudebnici poprvé dostala do rukou demo nahrávka. S Chesterem Travisem se okamžitě shodli, že tématem songu bude stav absolutní zamilovanosti, kdy člověk jen stěží vnímá, co se děje kolem něj.

Mike Shinoda živě produkoval píseň české zpěvačky Lenny

Na videoklipu Lenny spolupracovala s Ondřejem Kudynem. „S Ondrou jsme se tentokrát předháněli v nápadech na zpracování klipu, protože téma je tak pestré, že naše fantazie pracovala na plné obrátky. Myslím, že je vizuál ve výsledku hodně osobitý. Střídali jsme styling, prostředí i kamerové objektivy a věřím, že spojením našeho umu vzniklo opět něco, co má přesah za hranice naší země,“ uvedla zpěvačka.

Marpo vydává další singl z nadcházejícího alba

Ve stejný den i hodinu jako zpěvačka Lenny vydal videoklip i její přítel, rapper Marpo. Ten tentokrát vizuálně ztvárnil píseň Sinner, která bude součástí jeho chystaného alba Backwoods Bred.

Marpo se v novince Bad Man zpovídá Bohu i své matce

„Dead Man Walking byl předzvěstí stylu, kterej v Evropě nikdo nedělá, kombinuje country a rap. Backwoods Bred je album, který Tě naprosto vtáhne do bažin Louisiany. Z hudebního hlediska kombinujeme 808 spodky s akustickýma kytarama, dobrem, mandolínama a tunou dalších nástrojů. Vše nahráváme ve studiu Babylon v Teplicích za dozoru našeho dvorního producenta Clinta Murphyho,“ prozradil Marpo ke vzniku alba.

Neutápějte se ve vztazích, které už dávno skončily, vzkazují Audio Attaché

Audio Attaché v těchto dnech dokončují své druhé album Místa, kam se nechystáš, které avizují pilotním singlem Zprávy.  Videoklip, který pojednává o utápění se v nekonečném vztahu muže a ženy, který už dávno skončil, zrežíroval Ondřej Wolf. V černobílém vizuálu účinkují Jan Grundman a Anna Stropnická, kteří popisují vztah a jeho proměny v časovém prostoru.

Katarína Knechtová v taneční novince Rezonancia

S taneční novinkou Rezonancia přichází Katarína Knechtová. Zpěvačka ji nahrávala ve svém domovském studiu Basement, text jí napsal Vlado Krausz. V technicky náročném videoklipu si vedle hudebnice zahráli i motorkáři či metalisti, kteří vyzařovali různou energií a vlastní rezonancí.

Mersi vydává sólový singl Come Baby

Mersi, kterého můžete znát z kapel Děda Mládek Illegal Band nebo Burma Jones, přichází se sólovým singlem Come Baby. Jde o houseový track částečně ovlivněný stylem 2-step, vokální smyčkou a charakteristickým synth stab partem.

„Na jaře roku 2020 přišla pandemie a zákaz veřejného vystupování a setkávání se. Tvorba skladeb ve stylu EDM byla jasnou volbou - mám neustále potřebu tvořit a v době lockdownu to byl jediný způsob, jak se hudebně vyjádřit. A jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. Po roce se rodí projekt Mersi, což je pro mě velká výzva. Nejen hledáním nových cest jak tvořit, ale také tím, jak prezentovat novou hudbu v dnešní době,“ říká Mersi.

Majkii B ze Skyline představuje videoklip Nehlídám

Marian Balata aka Majkii B, kytarista a spoluautor skupiny Skyline, vydal na konci loňského roku své písničkářské sólové album Nad Vodou. Nyní vypouští do světa druhý videoklip z desky, a to k písni Nehlídám. Vznikl ve spolupráci s režisérkou Terezou Hirch a kameramanem Pavlem Koppem.

ROZHOVOR | Skyline: Taneční hudba byla punkem naší generace

„K lehkosti a bezstarostnému mládí, které koresponduje s textem písničky, mi seděl barevný vizuál a polštářová válka puberťáků s létajícím peřím, díky čemuž klip vyzařuje energii a letní náladu,“ komentuje námět režisérka Tereza Hirch. „Hodně mě baví, jak Pavel přemýšlí o záběrech a taky systém jakým natáčí. Například detaily pořízené speciálním objektivem pro makro natáčení a v neposlední řadě i barevnost. Nálada záběrů je prostě krásně uvolněná a živá. Myslím, že to k textu té písničky krásně pasuje,“ dodává zpěvák.

Text: Andrea Štipčáková, foto: Kristýna Šaarová, Jana Otčenášková, Universal Music
Témata: Lenny, Marpo, Katarína Knechtová, Audio Attaché, Mersi, Majkii B, Skyline

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít