TOP 7 videoklipů týdne: Midi Lidi pozřel bonvián, POST-IT upozorňují na chování lidí pod rouškou anonymity a Martin Harich natáčel v Karibiku

Vydáno 03.08.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Jak zní příběh o prozření odkvétajícího bonvivána? O tom vypráví v novém videoklipu Midi lidi. POST-IT v novince NITROglycerin upozorňují na anonymitu sociálních sítí a Mersi vydává další song ve stylu electro dance music. Vizuály vydali také Martin Harich, The Authoritarian, Mr. Loco, či Beyoncé ve spolupráci s JAY-Zem a Childish Gambino.

TOP 7 videoklipů týdne: Midi Lidi pozřel bonvián, POST-IT upozorňují na chování lidí pod rouškou anonymity a Martin Harich natáčel v Karibiku TOP 7 videoklipů týdne: Midi Lidi pozřel bonvián, POST-IT upozorňují na chování lidí pod rouškou anonymity a Martin Harich natáčel v Karibiku


Midi Lidi
pozřel bonviván

Midi lidi ve svém novém videoklipu vyprávějí příběh o prozření odkvétajícího bonvivána na zimní rekreaci v Krkonoších. Vizuální podobu jejich hitu Láska není švédský stůl vymysleli Petr Marek a Prokop Holoubek spolu s režisérem Pavlem Borovičkou. Herecky se v něm představili Jaroslav Pížl a Jiří Najvert.

ROCK BLOG | Nezapomenutelné koncerty Petra Marka z Midi Lidi aneb V backstage s Thomem Yorkem, kapela snů Koňe a Prase a fascinující David Byrne

Námět na písničku stůl přinesla VJka kapely Magdalena Hrubá. „Písnička je o muži, který svádí ženy, až ho číšník pokárá. Majda to téma ale šířeji myslela tak, aby člověk v lásce neslevoval a vybíral si srdcem, nejen podle toho, co se zrovna nabízí. Což je přímo věta, kterou mi řekla a já ji rovnou použil jako hlavní verš,“ říká Petr Marek.

POST-IT upozorňují NITROglycerinem na anonymitu sociálních sítí

Vršovičtí POST-IT po odmlce spojené s nucenou covidovou pauzou přicházejí s klipem ke svému dalšímu singlu NITROglycerin z posledního EP Co tě neposílí, to tě zabije. Nahrávka ukazuje několik tváří kapely, od tvrdých pasáží až po ty nejjemnější.

 Příběh českého hitu: POST-IT - Závislost

„Text songu NITROglycerin je vlastně reakcí na chování lidí pod rouškou anonymity na sociálních sítích. Inspirací mi byl aktuální stav ve společnosti, kde lidi upřednostňují život na sociálních sítích před životem reálným. Lidé se přestávají stýkat, volat si, komunikovat a debatovat. Už se jen hejtuje, lajkuje, dávaj se bany a nevím co ještě. Souvisí to i s problémem, že nikdo se nepídí po důvěryhodných informacích. Žijeme v tomto směru dost rychlý, povrchní, plochý život a z toho je mi docela smutno. Vytrácí se vzájemný respekt a empatie. Ale bude líp, věřím tomu!“ říká zpěvák Czenda Urbánek.

The Authoritarian vydává novinku Take A Breath

Pod nickem The Authoritarian se skrývá Paul Matthews, Brit žijící v Praze. Přichází se singlem Take A Breath. Stejně jako jeho dřívější písně pojednává i aktuální skladba o tom, jaké je to být součástí lidstva ve 21. století. O režii vizuálu se postaral Marek Jarkovský, píseň si pak zprodukoval sám The Authoritarian. Finální mix si vzal na starost Ian Dowling.

Mersi zpívá o hledání sebe sama v místě a čase

Se svým v pořadí druhým singlem přichází Mersi. Vydává ho šest týdnů po debutu a jak uvádí, plánuje ve stejném časovém intervalu pouštět ven další skladby. Všechny budou ve stylu electro dance music. „Je to velká výzva, ale také zodpovědnost vůči sobě samému a lidem, kteří mi drží palce,“ říká muzikant, jehož aktuální novinka nese název Helpless. Ta je o hledání sebe sama v místě a čase, očekávání budoucích událostí, ve kterých se odráží současný běh světa.

Mr. Loco ladí letní vibe

Letní singl Svět se dneska zastaví od ska-reggae party Mr. Loco má klip. V něm je ztvárněný letní románek ve svojí dokonalé podobě. Klip se natáčel v kempu Praguecamp na Císařské louce v Praze. Režie klipu se ujal Papa Pech, který v minulosti spolupracoval s Marpem nebo Slzou. Kapela vyjíždí na sérii koncertů s Divokým Billem.

Martin Harich si užívá dny v Karibiku

Videoklip z Karibiku k songu Blue představuje zpěvák Martin Harich. Ve Státech aktuálně pracuje na muzikálu Christmas Carol. Skladba je poslední ze stejnojmenného EP, které zpěvák před časem vydal. "Cestování je moje múza a dobrý foťák má v mobilu vlastně téměř každý. S tímto videem mi pomáhal můj kamarád - fotograf Rajmund Petrik, se kterým často cestuji," dodává ke klipu Harich. 

Beyoncé, JAY-Z a Childish Gambino v luxusním počinu

Mood 4 Eva je primárně záležitostí Beyoncé, navazuje totiž na její projekt Black is King. Do klipu zapojila manžela JAY-Z, Childish Gambino a Oumou Sangaré. V klipu zahlédnete i dvojčata páru, děti Rumi a Sir. Z vizuálního pojetí, kostýmů, kulis a promyšlených záběrů nejspíš odpadnete. Dílo má přes sedm minut. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Matuš Toth, Mersi
Témata: Mersi, Tolstoys, Midi Lidi, POST-IT, The Authoritarian, Martin Harich, Mr. Loco, Beyoncé, Jay-Z, Childish Gambino

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít