TOP 8 videoklipů týdne (109): Michal Hrůza zpívá pro Emu, Lenka Nová o čtyřicítce

Vydáno 18.10.2016 | autor: Hana Bukáčková

V tento týden se roztrhl pytel především s klipy českých hudebníků. Vypsaná Fixa a Polemic si zatančí, Lenka Nová dá průchod emocím, Jana Lota oslavuje přírodu a Michal Hrůza představil ústřední píseň k filmu Pohádky pro Emu. Na další příspěvky se podívejte v našem přehledu. 

TOP 8 videoklipů týdne (109): Michal Hrůza zpívá pro Emu, Lenka Nová o čtyřicítce Michal Hrůza nahrál skladbu k filmu Pohádky pro Emu


POLEMIC
ROZTANCOVALI FANOUŠKY

Slovenská skáčková klasika přichází s novinkou Tancuj, ve veselém videoklipu zvěčnila taneční kreace svých fanoušků. Skupina ho natáčela celé léto na festivalech u nás a na Slovensku. Ve videu tancují známí moderátoři i festivaloví návštěvníci. Odvahu sebrali punkáči, rockeři ale i matky s dětmi. Režii klipu, který diváka zavede i do zákulisí kapely, měl na starosti úspěšný slovenský filmař Marek Mackovič.

RECENZE: Polemic si oslavu jubilea užili. Pak ale nahrávali s kocovinou

MICHAL HRŮZA NAHRÁL HUDBU K DALŠÍMU FILMU

Jeden z nejúspěšnějších domácích autorů Michal Hrůza přichází s novým singlem a videoklipem Pro Emu, který se stal ústřední písní filmu Pohádky pro Emu. Romantická komedie s Aňou Geislerovou a Ondřejem Vetchým vstupuje do kin 3. listopadu 2016. Klip je protkán záběry z tohoto rodinného filmu a objevují se v něm i členové Kapely Hrůzy. 

LIVE: Michal Hrůza ve Švandově divadle trpělivě odpovídal na dotazy diváků

JANA LOTA VÁS VEZME NA PROCHÁZKU RUDOHOŘÍM

Jana Lota o sobě dává po delší době vědět, připravila projekt Rudohořím, jehož první část, album Do světla, vyšlo v polovině října. Album obsahuje sedm skladeb, které dohromady tvoří časovou linii dvanáctihodinové cesty Rudohořím, počínaje pozdním odpolednem, konče poslední hodinou noční před rozbřeskem. K albu vznikl i nový klip Jeřabina. Jana Lota si ho sama režírovala, spolupracovala s kameramanem a střihačem Lukášem Maternou. Druhá část tohoto projektu vyjde v roce 2017.

EGOISTICKÝ JOHN LEGEND CHCE, ABYSTE HO MILOVALI

John Roger Stephens, spíše známý jako John Legend, vydal klip k písni Love Me Now, která je o nejistých vztazích, jež jsou v dnešní době na denním pořádku. Jedná se o novinku v klasickém baladickém stylu, která se objeví na jeho připravovaném pátém albu Darkness And Light. Deska jistě bude ovlivněna narozením dcerky Luny Simone, která přišla na svět před půl rokem.

VIDEO: Meghan Trainor a John Legend zpívají o lásce v dešti

NEWYORSKÝ WELNESS S VYPSANOU FIXOU

Píseň Trpaslík je předvojem k nové desce, kterou Vypsaná fixa právě točí v pěti různých "studiích" v Ústí nad Labem. Jedním z nich se stal například kostel. Do něj by ale dívky z klipu asi chodit neměly, protože si wellness představují jinak, než evokuje obvyklý význam tohoto slova… tak trochu newyorsky. A tak si sundaly boty, odložily své podprsenky a daly se do svůdných pohybů.

vložte odkaz, text nemažte

BRAD PAIRSLEY VHÁNÍ SLZY DO OČÍ

Za doprovodu textu překypujícím láskou sledujeme sestřih nejemotivnějších momentů života různých lidí. Setkáme se se spoustou romantických žádostí o ruku, šťastnými návraty otců z války, narozením dítěte a dalšími zásadními životními chvílemi. Song Today pochází z Pairsleyho chystaného jedenáctého studiového alba. 

IAMX RECYKLUJE SVÉ PŮVODNÍ HITY

Solový projekt Chrise Cornera se po pauze rozšiřuje o další příspěvek - The Void, který obsahuje výstřižky předchozích klipů. Chris si tímto zrekapituloval dosavadní tvorbu, aby se mohl vydat dál. Třeba se nějakého nového směru dočkáme již 6. nebo 8. listopadu v Rock Café, kde vystoupí v rámci svého turné.

LENKA NOVÁ VIZUALIZUJE ÚZKOST

Bývalá zpěvačka kapely Laura a její tygři, Lenka Nová, vydává třetí sólové album Čtyřicet. Nazpívala na něm texty Michala Horáčka. První ukázkou byl klip k písni Poslední noc, který vyšel již v červnu. Tento je ale mnohem lepší. Na první pohled z něj vyzařuje úzkost, která na nás při sledování okamžitě padne. Text na optimismu také nepřidá, nicméně ani v životě není všechno růžové, tak proč nemít pěkný soundtrack k takovým chvílím.

text: Hana Bukáčková, Anna Hejkalová

Témata: Polemic, SKA, Michal Hrůza, Pro Emu, Kapela Hrůzy, Jana Lota, Jeřabina, Rudohořím, John Legend, Vypsaná Fixa, punk, Lenka Nová, Michal Horáček, videoklipy

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít