Top 9 videoklipů týdne: Harlej zpívají o životě a smrti, Never Sol o tíze lidského bytí a Mikolas Josef o vnitřní rozervanosti

Vydáno 20.10.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Čeští hudebníci ve svých aktuálních videoklipech vsadili na ne zrovna lehká témata. Harlej se rozezpívali o životě a smrti, Mikolas Josef o složitém období, kterým si procházel na začátku roku, a Never Sol v niterné novince Leon otevřela téma lidského bytí. Mirai opatřili klipem emotivní píseň I přes to všechno, Fast Food Orchestra avizují nové album singlem Vezmu tě s sebou a The Fialky nahráli soundtrack k audioknize. Ze zahraničí se hlásí Adam Ďurica, One Republic a Demi Lovato, jež se v Comminder In Chief navezla do Donalda Trumpa.

Top 9 videoklipů týdne: Harlej zpívají o životě a smrti, Never Sol o tíze lidského bytí a Mikolas Josef o vnitřní rozervanosti Top 9 videoklipů týdne: Harlej zpívají o životě a smrti, Never Sol o tíze lidského bytí a Mikolas Josef o vnitřní rozervanosti


„Až tady jednou s váma nebudu,“ zpívají Harlej v novince

Téměř rok trvalo, než Harlej dali píseň Až tady jednou nebudu dohromady. O tom, že půjde o další singl kapely, měli jasno, už když skladbu ve studiu nahráli. „Osobně k ní mám hodně blízkej vztah, a to jak k hudbě, tak k textu. Zrovna texty na tenhle song jsme měli asi čtyři, než přišel ten správnej námět a nápad,“ přiblížil vznik písně a klipu kapelník a kytarista Harleje Tonda Rauer. 

Téma skladby doslova nahrálo jejímu vizuálu natočenému v nemocničním prostředí. Hlavní roli v klipu ztvárnil Tomáš Hanák a režie se ujal Petr Vinc Havlíček.

RECENZE: Harlej nabízí tradiční bigbítovou zábavu, do které se vkradla melancholie

„Myslím, že Vinc se námětem a zpracováním přesně trefil do toho, o čem nám v písničce šlo, a posunul to ještě o kousek dál. A nesmírně si vážím toho, že do natáčení s námi šel člověk a herec formátu Tomáše Hanáka, byla to strašně příjemná a potěšující spolupráce,“ dodal k videoklipu Rauer.  

Mikolas Josef reflektuje složité životní období

Mikolas Josef neprožíval na začátku letošního roku šťastné období. Kvůli zdravotním problémům se stáhl do ústraní a pomýšlel dokonce na konec kariéry. Po několikaměsíční pauze se však opět vrátil k hudbě a nyní fanouškům představuje klip k písni Lalalalalalalalalala.

LIVE: Mikolas Josef se v Roxy vydal na tisíc procent. Vyzkoušel si stage diving a rozjásal publikum

Ta reflektuje složité období, kterým si muzikant procházel. Je o odmítání neupřímných lidí a falešného světa sociálních sítí, krev ve videu je pak jakýmsi vizuálním ztvárněním toho, jak rozervaně se Josef uvnitř cítil. Novinkou chce zpěvák zároveň poukázat na nesprávnost pirátství, zvláště v nyní pro hudebníky nelehké době.

Demi Lovato se navezla do Donalda Trumpa

„Je mi jedno, jestli mi tahle písnička zničí kariéru,“ říká o skladbě Commander In Chief Demi Lovato. Zpěvačka se v ní naváží do Donalda Trumpa, a to nejen v souvislosti s jeho postavením k pandemii koronaviru, ale také kvůli jeho rasovým předsudkům. Do videoklipu proto obsadila herce různého věku, pohlaví, národnosti i rasy.

Adam Ďurica nabízí v singlu neotřelé záběry

Adam Ďurica navazuje na svou novou hudební etapu, kterou započal songem Vlci, písní Pravdupovediac. V jejím videoklipu nabízí neotřelé záběry, které natočil pod taktovkou Laca Rychtarika.

One Republic vzkazují: Užívejte si život!

S novinkou nazpívanou k filmu Clouds se hlásí One Republic. V souladu s příběhem filmu, který pojednává o amatérském kytaristovi, jenž se poté, co mu lékaři diagnostikují rakovinu, rozhodne nahrát album, zpívají o tom, jak důležité je užít si život.

Píseň Wild Life je další ze skladeb, která se objeví na chystaném albu Human. Jeho datum vydání kapela posunula na příští rok.

Never Sol vydala svou verzi ódy na svobodu

Respektovaná skladatelka a zpěvačka Sára Vondrášková tvořící pod pseudonymem Never Sol přichází s videoklipem k novému singlu Leon. “Celá skladba, jak hudebně, tak textově, vyjadřuje nějakou lidskou schopnost vytrvávat a neopošutět sám sebe. Umět se v životě pohybovat pořád dál navzdory okolnostem a kontextu,” vysvětluje Never Sol. Videoklip vznikl pod taktovkou Jaroslava Moravce a kameramana Filipa Marka, jeho ústřední postavu ztvárnila Rachel Lascar. 

Fast Food Orchestra vás vezmou do party, tenhle výlet si nenechte ujít

Na spadnutí je nová deska Fast Food Orchestra. Pravověrní fanoušci budou možná odklon od žánru ska těžce rozdýchávat,  Vezmu tě s sebou je ale rozhodně povedeným songem s chytlavou, pohodovou melodií a povedeným textem. V dnešní divné době člověku přináší i fajn náladu - stačí se jen podívat, jak krásně u nás je, a svět je zase na chvíli v pořádku. Režie klipu se ujal spolu s Janem Macháčkem přímo frontman kapely Filip Vondrášek aka Fido. 

Podle Mirai jsou chyby to, co dělá z lidí lidi

Píseň I přes to všechno vznikla ve spolupráci Miraie Navrátila s muzikantem Davidem Stypkou a producentem Ondřejem Fiedlerem. Natáčení probíhalo v okolí Prahy a v pražském klubu Varšava. Do hlavních rolí v klipu režisér Ondřej Kudyn obsadil mladé herce Michala Bednáře a Andreu Bereckovou. 

The Fialky nahráli soundtrack k audio knize

The Fialky vydali akustický soundtrack k audio knize, jejíž součástí je i píseň Černý ovce, k níž nyní představují vizuál. Příběhem Punk rock story provede fanoušky Jiří Kohout z Cirk La Putyka, který zmapuje dvacetiletou existenci skupiny, a to na ploše dvaceti čtyř kapitol nabitých historkami.

Pogo, punk a rock'n'roll: The Fialky a N.V.Ú. ve Vagonu

„Snad se u poslechu EP a hlavně knížky budou lidi bavit stejně dobře jako my a pomůže to na chvilku zapomenout na ten blázinec kolem,“ věří Kečup.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková
Témata: Harlej, Mikolas Josef, Demi Lovato, Adam Ďurica, One Republic, The Fialky, Mirai, Fast Food Orchestra, Never Sol

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít