VIDEO: Aneta Langerová vydá CD a DVD Na vlně radosti. Podívejte se na klip Svatá Kordula a ukázky

Vydáno 28.08.2017 | autor: redakce

Aneta Langerová vydá 22. září nové DVD a CD Na vlně radosti s živým záznamem koncertu v pražském Foru Karlín, kterým v závěru roku 2016 oslavila dva roky alba Na Radosti. Nyní zveřejnila upoutávku a videoklip Svatá Kordula. Mimo to se na podzim poprvé představí jako filmová herečka. Ve filmu režisérky Marty Novákové 8 hlav šílenství ztvárňuje svéráznou ruskou básnířku Annu Barkovovou.

VIDEO: Aneta Langerová vydá CD a DVD Na vlně radosti. Podívejte se na klip Svatá Kordula a ukázky VIDEO: Aneta Langerová vydá CD a DVD Na vlně radosti. Podívejte se na klip Svatá Kordula a ukázky

DVD a CD Na vlně radosti zachycuje nejen prosincový koncert, ale i atmosféru celého turné, během něhož Aneta s kapelou a smyčcovým triem navštívila desítky českých a slovenských měst.

FOTOREPORT: Aneta Langerová zpívala na Vyšehradě o srpnových kometách i o tom, jak se nad Prahou stmívá

"Dva roky jsme putovali od města k městu a vyprávěli příběhy inspirované zapadlým kouzelným místem na Šumavě. Na Radosti se pro nás stalo takovým pomyslným prostorem, ve kterém se scházíme, do něhož každý něco přináší, a společně vytváříme nějakou energii. Součástí tohoto prostoru jsou i diváci, díky kterým se každý koncert stává jedinečným," říká Aneta.

Přibližně dvouhodinový záznam obsahuje jak písně z posledního alba Na Radosti, tak i starší skladby a nejnovější píseň Hvězda. Živou interpretací získaly písně novou energickou podobu.

LIVE: Radost v podání Anety Langerové má nekonečně mnoho podob

"Na pódiu se potkává má kapela s úžasným smyčcovým triem a dechovým kvartetem, které hraje hned v několika písních, a dodává jim tak nový rozměr. Hudební aranže pro ně opět připravil Jakub Zitko. Přizvali jsme bubeníka Adama Kollera, jenž tvoří s mým současným bubeníkem Martinem Kopřivou a baskytaristou Jakubem Vejnarem skvělou rytmickou sekci. Během našeho dvouletého turné jsme se na pódiu sžili, hodně jsme toho také prožili. Chtěla jsem toto krásné období zaznamenat hudebně i vizuálně. Díky DVD a CD na něj budeme moct vzpomínat a připomínat si jedno z důležitých období naší spolupráce."

Pro fanoušky, kteří chtějí mít DVD a CD mezi prvními, byly 28. 8. spuštěny předobjednávky na zpěvaččině webu. Ti, kteří si komplet zakoupí již v předprodeji na webových stránkách Anety, obdrží DVD a CD z první vylisované várky a s podpisem Anet.

VIDEO: Přej si, co chceš, vzkazuje Aneta Langerová svojí Hvězdou. Koncertní živák Na vlně radosti vydá v září

Komplet DVD a CD vydává Art Shock a bude v prodeji koncem září v distribuční síti Supraphon. Součástí DVD a CD je i malé překvapení. Audio podobu alba bude možné vyhledat i v digitálních obchodech a streamovacích servisech, jako jsou například Supraphonline, iTunes/Apple Music, Spotify, Google Play, Deezer či Clickmusic.


Obal CD a DVD Na vlně radosti

Třikrát platinové album Na Radosti, za které byla zpěvačka oceněna čtyřmi Anděly, vyšlo na konci roku 2014. Písně vznikaly na jihu Čech uprostřed panenské přírody.

"Všechny písně alba Na Radosti mají něco společného. Jejich děj se odehrává v přírodě, silné, divoké a nespoutané krajině, ze které tyto příběhy vycházejí. Na Radosti pro mě není jen místo, kde jsme s Kubou Zitkem, klavíristou a producentem desky, hledali inspiraci, našla jsem zde druhý domov. Divoká Šumava ve mně otevřela zdroj emocí, které jsem vstřebávala. Přijala mě s otevřenou náručí a naplnila konejšivým pocitem důvěry a bezpečí, který zažíváme, když jsme obklopeni prostou a ničím nepodmíněnou láskou."

12. října přijde do kin film 8 hlav šílenství. Film režisérky Marty Novákové, výjimečný také svou výtvarnou stránkou, představí Anetu jako ruskou básnířku Annu Barkovovou, která strávila více než dvacet let v sovětských lágrech a vyhnanství. Více informací na webu filmu.

Tracklist DVD a CD:

DVD - 20 skladeb: Na Radosti, V bezvětří, Svatá Kordula, Dívka, Jiný sen, Malá mořská víla, Tragédie u nás na vsi, Slova z hor, Maják, Intermezzo Vzpomínka, Vzpomínka, Stačilo říct, Divoká hejna, Hvězda, Bříza, Nevěsta, Intermezzo Tráva, Tráva, Vysoké napětí, Voda živá

CD -14 skladeb: Na Radosti, V bezvětří, Svatá Kordula, Dívka, Malá mořská víla, Tragédie u nás na vsi, Intermezzo Vzpomínka, Vzpomínka, Hvězda, Bříza, Nevěsta, Tráva, Vysoké napětí, Voda živá

tz, jm, foto: Jana Braunová

Témata: Aneta Langerová, Na vlně radosti, Na Radosti

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít