AUDIO: Aneta Langerová v novince Hvězda objímá černé nebe a znovu posouvá své hranice

Vydáno 20.09.2016 | autor: Josef Martínek

Aneta Langerová chystá na prosinec tři velké koncerty v Ostravě, Brně a Praze, kterými vyvrcholí její úspěšné dvouleté turné k dvakrát platinovému albu Na Radosti. Koncerty budou rovněž oslavou Anetiných třicátých narozenin. U této příležitosti vydává novou píseň Hvězda, jejíž refrén "Přej si, co chceš" se stal podtitulem speciálního prosincového trojkoncertu.

AUDIO: Aneta Langerová v novince Hvězda objímá černé nebe a znovu posouvá své hranice Aneta Langerová v novince Hvězda objímá černé nebe a znovu posouvá své hranice. Foto: Olga Špátová

"Píseň Hvězda vznikala v době, kdy jsme s Jakubem Zitkem skládali album Na Radosti. Na poslední chvíli jsme se rozhodli, že na albu nebude. Cítili jsme, že její čas teprve přijde. Je takovou pomyslnou tečkou (nebo spíše trojtečkou, protože věříme, že tím nic nekončí) za obdobím, které spolu s kapelou prožíváme. Když si člověk něco opravdu moc přeje, většinou se to splní.

Radující se Aneta Langerová v Nebílovech přilákala i místní pávy

Důležité je neztratit naději a o tom se právě zpívá v písni, která je inspirována příběhem Sv. Vavřince. Legenda vypráví, že majetek, který chránil, raději rozdal chudým, než aby jej odevzdal císaři. Po jeho popravě padaly z nebe několik dní třpytivé slzy. Roji Perseid se od té doby říká slzy Sv. Vavřince, padají v srpnu každý rok a my si tak můžeme něco přát…," říká o novince Aneta.

vložte odkaz, text nemažte

Po hudební stránce se přitom jedná do jisté míry o experiment - i když má novinka písňovou strukturu a opírá se o výrazný refrén, Aneta s Jakubem Zitkem se nebáli pracovat s různými zvuky a vyhráli si s atmosférou. Dá se tedy říci, že zpěvačka, která za album Na Radosti získala čtyři Anděly a tři prvenství v Žebříku, opět posouvá své hranice. 

NA KONCERTY I S MALÝM ORCHESTREM

Novinka zazní i na třech velkých koncertech Na vlně radosti. "Zažívám spolu se svojí kapelou, smyčcovým triem a nejbližším týmem lidí krásné období, které je spojeno s albem Na Radosti. Koncem roku to budou dva roky od vydání desky. Putujeme od města k městu, vyprávíme příběhy inspirované zapadlou osadou Na Radosti a zažíváme nezapomenutelné chvíle.

Rádi bychom tento pro nás výjimečný čas oslavili s fanoušky třemi speciálními koncerty, kdy se k mé kapele a smyčcovému triu přidají další hudebníci - takový malý orchestr. Jak lépe oslavit třicáté narozeniny než v kruhu lidí, se kterými je mi dobře, kteří mě inspirují a obohacují. Věřím, že se večery ponesou na vlně radosti a že budeme mít dlouho na co vzpomínat," říká Aneta.

Aneta Langerová pokřtila s Bárou Hrzánovou vinyl Na Radosti. Poté zazpívala akusticky

Na těchto koncertech ji doprovodí její stálá kapela a smyčcové trio, navíc se sestava rozroste o dechové nástroje. Diváci se tedy mohou těšit na výjimečnou atmosféru, hudební zážitek a aranže, které vznikají speciálně pro tyto tři večery. Na jejich přípravě Aneta spolupracuje opět s Jakubem Zitkem, spoluautorem aranží k úspěšnému akustickému turné Pár míst a producentem alba Na Radosti.

Termíny koncertů Na vlně radosti:


Ještě před speciálním prosincovým trojkoncertem Aneta pokračuje v českém a slovenském turné Na Radosti 2016.

Termíny českého podzimního turné Na Radosti 2016:
30.11.2016 - Rychnov nad Kněžnou, Pelcovo divadlo
1.12.2016 - Zábřeh, Kulturní dům
2.12.2016 - Olomouc, Divadlo na Šantovce
4.12.2016 - Hradec Králové, Klicperovo divadlo
5.12.2016 - Dvůr Králové, Hankův dům MKZ
6.12.2016 - Jičín, Masarykovo divadlo
7.12.2016 - Jihlava, DKO

Termíny slovenského podzimního turné Na Radosti 2016:
21.11.2016 – Ružomberok, Kultúrny dom Andreja Hlinku
22.11.2016 – Košice, Historická radnica
23.11.2016 – Poprad, Dom Kultúry
24.11.2016 – Žilina, Mestské divadlo Žilina
25.11.2016 – Bratislava, Divadlo Aréna
26.11.2016 – Nové Mesto nad Váhom, Blue Note
27.11.2016 – Trenčín, Piano Club

tz, jm, foto: Olga Špátová

Témata: Aneta Langerová, Jakub Zitko, Na Radosti, Na vlně radosti

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít