LIVE: Aneta Langerová potěšila koncertem s orchestrem. Odměnou jí byly luční květy od dětí

Vydáno 08.07.2016 | autor: Jana Braunová

Aneta Langerová pokračuje v úspěšném turné k desce Na Radosti. Na léto si s kapelou připravila pro fanoušky sérii Pod širou oblohou na krásných místech, jako jsou nádvoří hradů či zámků. Dva koncerty odehrála i se symfonickým orchestrem. Jeden z nich se odehrál v Letním kině v Karlových Varech, kde Anetu krom její kapely doprovázel Karlovarský symfonický orchestr pod taktovkou dirigenta Martina Kumžáka. Zahrál si i bubeník Adam Koller, který s Langerovou již v minulosti vystupoval. 

LIVE: Aneta Langerová potěšila koncertem s orchestrem. Odměnou jí byly luční květy od dětí Koncert Anety Langerové? Jedna velká radost


ANETA LANGEROVÁ
+ KARLOVARSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR
LETNÍ KINO, KARLOVY VARY
6. 7. 2016

Prostory Letního kina se začaly postupně zaplňovat jak diváky z řad návštěvníků karlovarského filmového festivalu, tak fanoušky Anety, kteří přijeli výhradně na koncert. Vstupné přitom na tak výjimečné vystoupení bylo v podstatě symbolické - 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě. Barevné lavičky Letního kina zaplnili diváci všech věkových kategorií. 

NA PÓDIU JAKO RYBA VE VODĚ

Na pódiu se postupně objevují všichni členové Karlovarského symfonického orchestru, usazují se na svá místa, přichází dirigent Martin Kumžák, zvedá taktovku a začíná úvodní předehra. Tu odehrál  Karlovarský symfonický orchestr bez Anety a její kapely. Jen škoda, že někteří diváci si vyprávěli své zážitky a rušili tím ostatní v prožitku tohoto úvodního sóla. 

FOTOREPORT: Aneta Langerová s Karlovarským symfonickým orchestrem postavila fanoušky na nohy

Po první instrumentální skladbě přichází na scénu v černých šatech Aneta Langerová. Již při vstupu na pódium z ní vyzařuje energie, usmívá se, zdraví se s Dorkou Barovou, uklání se, bere si kytaru a publikum nadšeně tleská. Koncert začíná stejně jako deska Na Radosti, tedy skladbou Dívka, a následně pokračuje rytmickou Svatou Kordulou. Aneta opět dokazuje, že po všech stránkách vyzrála, už dávno se na pódiu nekrčí a neschovává, naopak se usmívá, vtipně komunikuje s publikem a evidentně se na jevišti cítí jako ryba ve vodě. Působí sebevědomě, ale i nadále je z ní cítit její pokora a respekt vůči práci všech muzikantů, kteří jí stojí po boku.

Na koncertě zazněly převážně skladby z alba Na Radosti, a to v orchestrálních aranžích, jejichž autorem je Jakub Zitko. Písně tak dostaly nový rozměr, některé aranže byly zvláště vydařené a zasloužily by si vydání na samostatné desce, například Tragédie u nás na vsi v novém provedení nabídla opravdu mimořádný zážitek. Vůbec by nebylo od věci, kdyby se Aneta rozhodla své příští turné absolvovat kompletně se symfonickým orchestrem. 

vložte odkaz, text nemažte

DĚTI PŘINESLY LUČNÍ KVÍTÍ

Ani tentokrát se nezapomnělo na oblíbenou hiphopovou vsuvku ve skladbě Nevěsta, jako tradičně si fanoušci s Anetou rádi zapěli i refrén Malé mořské víly. Na závěr diváci vstávají a tleskají vestoje, Aneta odchází a po chvíli se vrací zpět, děkuje a uvádí poslední píseň večera, přídavek Voda živá. Co by to bylo za Vodu, kdyby nebyla doprovázena zpěvem obecenstva. Koncert je zakončen nadšeným potleskem a jásotem přítomných diváků, Aneta je vyvolána zpět ze zákulisí ještě dvakrát, bez dalších přídavků, všichni přítomní umělci se s jiskrou v oku a úsměvem na tváří už pouze klaní a děkují.

Nečekanou a krásnou tečku za celým večerem napsaly děti, které už během koncertu poskakovaly poblíž hlediště, křičely, radovaly se. Na konci spontánně přiběhly na pódium k Anetě a přinesly jí "kytici" z trávy a kvítek, které samy v okolí areálu natrhaly. Nádherně čisté gesto. 

text, foto a video: Jana Braunová

Témata: Aneta Langerová, Karlovarský symfonický orchestr, Dorka Barová, Jakub Zitko, Adam Koller, Na Radosti, Karlovy Vary

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít