VIDEO: Čeští Purpur s Ashleym Slaterem navazují na legendární Sexy Dancers

Vydáno 15.12.2016 | autor: Daniel Maršalík

Mladý hudební talent a syn perkusionisty Imrana Zangiho Filip se rozhodl do českého éteru propašovat funkový rytmus. Se svou kapelou Purpur a Ashleym Slaterem, britským zpěvákem někdejších Freak Power, nahrál singl YouTuberka.

VIDEO: Čeští Purpur s Ashleym Slaterem navazují na legendární Sexy Dancers Čeští Purpur s Ashleym Slaterem navazují na legendární Sexy Dancers

Píseň reaguje na současný trend YouTuberů. "Kvůli sledování videí na YouTube dnes spousta lidí vysedává u počítače. Youtuberku jsem udělal co nejtanečnější, aby každého zvedla ze židle. Nesedět u počítače, ale žít, to je oč tu běží," říká Filip Zangi, lídr kapely Purpur pojmenované podle fialové, barvy jeho největšího hudebního vzoru Prince.

"Snil jsem o kapele, ve které bude basová linka stejně hluboká, nebo hlubší jak texty," popisuje v nadsázce Filip Zangi vznik kapely a dodává: "A tak jsem oprášil šuplík s hudebními nápady a přesvědčil řadu skvělých muzikantů, aby do toho šli se mnou." Jádrem hudby je funk, vliv na celkový zvuk však mají soul, R'n'B, disco, house a řada dalších žánrů, jejichž základním stavebním kamenem je groove.Hlavní roli ve videoklipu YouTuberka si vystřihla herečka Michaela Tomešová, která zároveň v kapele Purpur zastává post zpěvačky. Zda se z písničky stane podobný hit, jako byl Slim Jim od Sexy Dancers zpívaný Danem Bártou a Darou Rolins, ukáže jen čas.

Témata: Purpur, Filip Zangi, funk, Sexy Dancers

2,50

čtenáři

hlasuj
zavřít