VIDEO: John Wolfhooker představují song Ember, odkazuje na zlatou éru nu-metalu

Vydáno 12.04.2024 | autor: iREPORT

John Wolfhooker se po posledním produkčně vymazleném albu The New Past, se kterým se dostali do širší nominace na Ceny Anděl, rozhodli vyzkoušet zcela jiný přístup. Na čtyřiadvacet hodin se zavřeli ve studiu, popustili uzdy fantazii a vznikl tak singl Ember. O celém procesu natočili zároveň čtyřdílný dokument.

VIDEO: John Wolfhooker představují song Ember, odkazuje na zlatou éru nu-metalu VIDEO: John Wolfhooker představují song Ember, odkazuje na zlatou éru nu-metalu

John Wolfhooker vyzkoušeli nové vody. S novým singlem Ember se nemazlili tolik jako s písněmi na aktuálním albu The New Past. Naopak ho měli kompletně hotový během čtyřiadvaceti hodin. Jak celý proces probíhal, se můžete podívat v sérii vlogů, které kapela nahrála na svůj YouTube kanál. O veškerou post-produkci videodokumentace se postaral sám bubeník kapely Adrian Janeček.

Jak se žije na šňůře | John Wolfhooker: Jednou nás napadlo položit na spícího Filipa noční stolek

Song Ember odkazuje na zlatou éru nu-metalu v kombinaci s moderními kytarovými vyhrávkami a velkým melodickým refrénem. Kreativním omezením se však stal zákaz používat zvuky, které by "Wolfhookeři" nezvládli naživo replikovat pouze svými nástroji či hlasy, tedy takový "návrat ke kořenům".

John Wolfhooker lze naživo vidět na Majálesech v Hradci Králové (20. 4.), Praze (27. 4.), Ostravě (4. 5.) nebo v Brně (11. 5.) či v červnu na Rock for People.

TZ, foto: Rusty Shepherd
Témata: John Wolfhooker, Martin Čupka, Adrian Janeček, Filip Vlček, Ronald Janeček, Ember, dokument

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít