VIDEO: Marek Ztracený natáčel nový klip MinuLost v Paříži, Londýně i Římě. Za 56 hodin obletěl šest zemí

Vydáno 07.06.2018 | autor: redakce

Svůj nový videoklip MinuLost natáčel Marek Ztracený v Paříži, Londýně, Římě, Barceloně, na Mallorce i na Karlově Mostě v Praze. Vše zvládl se zkušeným kameramanem a režisérem Ondřejem Soukupem obletět za 56 hodin. Nová deska Vlastní svět mu u Supraphonu vychází 8. června. 

VIDEO: Marek Ztracený natáčel nový klip MinuLost v Paříži, Londýně i Římě. Za 56 hodin obletěl šest zemí VIDEO: Marek Ztracený natáčel nový klip MinuLost v Paříži, Londýně i Římě. Za 56 hodin obletěl šest zemí

"Když přišla řeč na klip k písni MinuLost, uvědomil jsem si, že to bude složitější než kdy jindy. Po chvíli přemýšlení jsem si říkal 'co ho nahrát někde u moře', pak mě napadlo 'co třeba v Paříži nebo v Londýně'? Říkal jsem to kamarádovi a on se na mě podíval a řekl ironicky 'nechceš rovnou objet celý svět?'. Byla středa a já ve čtvrtek měl koupené letenky do 8 zemí Evropy a po odehrání víkendových koncertů, jsme s kameramanem Ondrou Soukupem najednou seděli na letišti v Praze. Měl jsem jediné tři dny volna mezi koncerty a rozhodl se, že během 56 hodin obletíme 8 hlavních měst Evropy a v každém natočíme kousek. Jako obvykle mi většina lidí řekla, že jsem blázen. 'Víš jak je to drahý a náročný na produkci?' No, a já jim řekl, že žádnou produkci nechci. Prostě pojedeme a budeme improvizovat a bavit se," říká Marek Ztracený

Marek Ztracený představí fanouškům na novém albu Vlastní svět

Natáčení videoklipu neproběhlo bez problémů, ale stihnout za 56 hodin nakonec navštívit 6 krásných míst po celé Evropě je výkon. Marek Ztracený říká: "Dovolená to nebyla. V každé zemi jsme měli pár hodin, některá letadla měla zpoždění i 6 hodin a jedno z nich, to do Curychu, nám uletělo. Nakonec jsme stihli 6 natáčecích míst, ale i tak jsme měli 5 hodin materiálů na tříminutový klip. Potkávali jsme různé lidi a říkali jim, že točíme hudební videoklip a zda se nechtějí zapojit. Většina se přidala a zažili jsme situace, na které nikdy nezapomenu. Klip je v mých očích úžasný a je důkazem toho, že všechno jde, když se chce. Viděl jsem víc zemí za 56 hodin než za celý svůj život. Nejkrásnější místa Evropy mi hrají v klipu hlavní roli a je to jeden velký šílený příběh." 

Marek Ztracený interview: Zažil jsem velký boom, šílený rock'n'roll i pomyslné dno. Život mi zachránil můj syn

Nové album Vlastní svět, obsahuje 11 skladeb. Vychází po tříleté pauze a nabízí krom jiného i megahity známé z vysílání tuzemských rádií Léto 95 či Vlastní svět. Naleznete zde i baladu Naše cesty nebo oblíbenou skladbu Dvě lahve vína (Lajlalalaj), nechybí ani duet s Martou Jandovou Počasí. Potvrzením Markových autorských kvalit je i jeho aktuální spolupráce s Karlem Gottem, pro kterého napsal titulní skladbu jeho nového studiového alba Ta pravá.

tz, mk

Témata: Marek Ztracený, MinuLost, Vlastní svět

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít