VIDEO: Třicet let Žebříku oslavili Pražský výběr, Mig 21, Marpo i Bert & Friends

Vydáno 10.04.2022 | autor: redakce

Smích i slzy dojetí. Třicátý ročník Žebříku přinesl hned několik emotivních chvílí, na které se bude ještě dlouho vzpomínat. Speciální cena magazínu iREPORT byla udělena Pražskému výběru, jenž se v Plzni sešel také kvůli koncertu, jímž potěšil řadu přítomných. O roztančení davu se postarali Mig 21, kteří se stali Skupinou roku. Ocenění byli rovněž Bert & Friends nebo Marpo.

VIDEO: Třicet let Žebříku oslavili Pražský výběr, Mig 21, Marpo i Bert & Friends VIDEO: Třicet let Žebříku oslavili Pražský výběr, Mig 21, Marpo i Bert & Friends

Oslavit třicet let Žebříku dorazila do Plzně kapela Pražský výběr, která v DEPO2015 odehrála zcela ojedinělé vystoupení. Jeho součástí se stal také Matěj Ruppert. Jarda Hudec následně sestavě odevzdal speciální cenu magazínu iREPORT.

VIDEO: To nejlepší ze Žebříku! Podívejte se na sestřih z jubilejních oslav hudební ankety

Velmi emotivní moment přineslo Hudebním cenám Žebřík vítězství Davida Stypky v kategorii Album roku. Deska Dýchej, kterou kapela Bandjeez, s níž hrával, vydala až po zpěvákově smrti, porazila Džus noci Mig 21 a Umami Ewy Farne. Cenu za hudebníka přišel převzít producent Martin Ledvina a jak se nechal slyšet, pokud by Stypka žil, slavil by až do rána.

Ve Skupině roku byla letos obzvlášť velká konkurence. Nakonec kategorii ovládli Mig 21, kteří se se svou deskou Džus noci rovněž umístili na druhé pozici mezi alby. Zároveň sestava v čele s Jiřím Macháčem na Žebříku vystoupila, nadšený řev fanoušků neznal konce. Druzí skončili Tata Bojs, třetí pak Monkey Business. Za ně přijel do Plzně přebrat cenu Matěj Ruppert.

VIDEO: Žebřík zavzpomínal na Mira Žbirku, dojatá manželka Kateřina převzala sošku "in memoriam"

Videoklip roku natočil v minulém roce Marpo. Jak uvedl, ocenění ho spolu se soškou za Skladbu roku nakoplo k další tvorbě. Po kritických recenzích na poslední album Backwoods Bred totiž na hudbu zanevřel. Na druhé pozici skončil Michal Prokop s Mou vlastí, na třetím pak Midi Lidi a jejich Láska není švédský stůl.

Jednou z kategorií, která se na Žebříku vyhlašovala, byl i Objev roku. Jím se stala partička Bert & Friends, jež minulý rok zaujala svým albem 2050. Jde o "živák" z koncertu ze Strahova, který se má teprve uskutečnit. Sošku za druhou pozici převzala Annabelle, třetí pak

red, video: Lukáš Knoll, foto: Iveta Valentová, Tereza Slowiková, Lukáš Knoll
Témata: Žebřík, Plzeň, DEPO2015, Mig 21, Pražský výběr, Marpo, Bert & Friends

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít