VIDEOPREMIÉRA: Matěj Burda láká na debutové album singlem Řeka

Vydáno 31.03.2023 | autor: iREPORT

Matěj Burda se po ukončení britpopové skupiny Come and Play objevoval především jako kytarista a spoluautor mladých umělců. V současné době působí v kapele Adama Mišíka a od loňského roku také jako sólový interpret. Matěj se našel v dark-popové tvorbě, kdy propojuje temné beaty, silné melodie a nádech britského písničkářství s moderním zvukem. Nyní představuje svou další novinku Řeka.

VIDEOPREMIÉRA: Matěj Burda láká na debutové album singlem Řeka VIDEOPREMIÉRA: Matěj Burda láká na debutové album singlem Řeka

Píseň Řeka je pilotním singlem debutové desky Darkpop, která vyjde již 7. dubna, a je jednou z nejsilnějších na albu. Stejně jako ostatními písněmi míří i s touto Matěj Burda na publikum generace Z. Drží se současného zvukového trendu, ale formou se vrací ke kapelovým kořenům jako Linkin Park nebo Depeche Mode. Jemné housové beaty střídají kytarové riffy.

„Řeka je moje nejoblíbenější skladba z alba. Možná i proto, že je to v porovnání s ostatními beatovými tracky vlastně taková tradiční kapelní kytarovka, která mě vrací k mým kapelovým kořenům v garážové zkušebně,“ přibližuje Matěj Burda.

Matěj jde s dobou a snaží se tedy svým fanouškům nabízet svou tvorbu v rychlém sledu doplněnou vizuálním ztvárněním. Řeka je tak již čtvrtým klipem za uplynulý rok. Klip k ní natočili společně s kameramanem a režisérem Pavlem Brillou v pražských bistrech a uličkách. „Oproti předchozím klipům, které měly nějaký scénář a scénu, jsme tentokrát chtěli udělat klip, co nejpřirozenější, dokreslit především mood skladby a zachytit šero a deštivé město,“ dodává Matěj.

Nový singl avizuje debutové album, na kterém Matěj spolupracoval s vyhledávaným mladým producentem Enthicem. Obsahuje celkem osm pestrých dark popových skladeb, z toho dva featuringy –  první s Adamem Mišíkem a druhý s mladou tváří české scény Tennou. Matěj se chystá svůj sólový projekt přenést také na koncertní pódia a již v létě ho čeká několik live show.

TZ, foto: archiv Matěje Burdy
Témata: Matěj Burda, Řeka, Darkpop, videopremiéra

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít