Roxy bude narozeniny slavit s krásně decentním eposem. Přijedou Explosions In The Sky

Vydáno 05.04.2016 | autor: redakce

Americká post-rocková legenda Explosions In The Sky vystoupí jako jeden z headlinerů narozeninového týdne klubu Roxy, který bude probíhat od 17. do 23.října. V úterý 18. října se uskuteční premiérový koncert texaské formace Explosions In The Sky v ČR. Vstupenky se začínají prodávat v pátek 8. dubna.

Roxy bude narozeniny slavit s krásně decentním eposem. Přijedou Explosions In The Sky Explosions In The Sky se zúčastní letošních narozenin Roxy

"Očišťující mini-symfonie" - tak svůj styl vidí sami členové texaské post-rockové legendy Explosions In The Sky, která vznikla v americkém Austinu v roce 1999 a navázala na projekt Breaker Morant. Jejich debut How Strange, Innonce v roce 2000 byl v rychlosti následován dalším přelomovým albem Those Who Tell the Truth Shall Die, Those Who Tell The Truth Shall Live Forever a soundtrackem k úspěšnému filmu z prostředí amerického fotbalu Světla Páteční Noci. Do současnosti vydali EITS sedm studiových alb, poslední The Wilderness vyšlo 1. dubna tohoto roku a již posbíralo několik nadšených recenzí v čele s Guardianem: "Krásně decentní epos."

Dubnové Free Mondays v Roxy slibují punk i synťáky

Harmonické čistě instrumentální skladby, úžasně vrstvené až orchestrální aranže a hypnotická práce s kytarami stojí za kultem EITS, který již dávno překročil hranici žánru. I když se sami členové nepovažují za post-rockovou, ale "spíše rockovou kapelu", jejich vliv na post-rockovou scénu je neoddiskutovatelný. Veškerá energie EITS tradičně vrcholí a exploduje až na pódiu, kde dokážou svým fanouškům nabídnout emočně vypjatý, až extatický koncertní zážitek. Historicky první takovou možnost budou mít čeští fanoušci 18. října v rámci 24. narozenin klubu Roxy. 

tz, jm

zavřít