The Wombats přijíždí do Prahy s albem o fiktivní ženě z Los Angeles

Vydáno 15.11.2015 | autor: redakce

Liverpoolská indie-rocková kapela The Wombats vydala v dubnu třetí studiovku Glitterbug. Wombats znějí podle kritiky na nové desce vyspěle, ale stále si drží svou mladistvou jiskru, díky které si podmanili fanoušky po celém světě. Vydání doprovází masivní turné, v rámci něhož se trio podívá 17. listopadu do pražského Lucerna Music Baru.

 

The Wombats přijíždí do Prahy s albem o fiktivní ženě z Los Angeles The Wombats se v listopadu vrátí do Lucerna Music Baru

Novinku Glitterbug produkovali sami Wombats společně s Markem Crewem z Bastille. Pro kapelu je Glitterbug zatím nejosobnější nahrávka. "Většinu jsme nahrávali s Markem Crewem v panelácích jiholondýnského Battersea," popisuje nahrávací proces Murphy. Na rozdíl od předchozích dvou alb se do tvůrčího procesu zapojili více i ostatní členové kapely. "Do všeho to vdechlo trochu čerstvého vzduchu. Pro mě bylo fajn, že jsem nemusel skládat každou písničku," komentuje Murphy.

LIVE: Fingers Up: Když ani MØ s The Wombats nepřesvědčí k návštěvě

Album je inspirované Murphyho pobytem v Los Angeles, kde byl podle svých slov vtažen do velkoměstského mixu přepychu a úzkosti.  Při skládání písniček na nové album se zaměřil na nápad psát o bouřlivém vztahu s fiktivní ženou z Los Angeles.

Koncert The Wombats proběhne v rámci série 20 koncertů u příležitosti 20. výročí Lucerna Music Baru. Vstupenky v předprodeji za 640,- Kč + poplatky koupíte na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatku), na webu www.musicbar.cz a v sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na místě v den koncertu za 740,- Kč.

tz, jm

 

zavřít