TOP 5 videoklipů týdne (67.)

Vydáno 29.12.2015 | autor: David Stoklas

Jak si stojí poslední letošní klipy? Dan Bárta je sokolníkem, Ille obsadili Masaryka, Pokáč zpívá o Vánocích, Foxes dala přednost šílenému roadtripu a Maniac dávají ochutnat kousek z jejich bláznivosti. Příští díl naší pravidelné rubriky už se podívá na první várku novinek v roce 2016. 

TOP 5 videoklipů týdne (67.) Dan Bárta ve svém klipu použil bizarního sokolníka

MINIMALISTICKÝ SOKOLNÍK DAN BÁRTA

Zpěvák Dan Bárta se v novém klipu rozhodl pro čirý minimalismus s kapkou absurdity. Celou scénu totiž tvoří osamělý sokolník s jeho věrným okřídleným parťákem. Nejde ale poznat, kdo rozdává povely a kdo je musí poslouchat.

Do třetice všeho dobrého! S Monkey Business hráli v Lucerna Music Baru Ewa Farna i Dan Bárta

Skladba Maratonika pochází ze stejnojmenné desky, která vyšla na začátku minulého roku. Bárta ji nahrál s kapelou Illustratosphere, která ještě před samotným nahráváním prodělala několik změn v kádru.JEŠTĚ VÁNOČNÍ ILLE

Vánoční svátky jsou sice pryč, ale proč si je ještě nepřipomenout vánočním klipem, o který se postarali Ille. K jeho natáčení si přizvali několik zajímavých osobností. Na plátně se objeví v miniroli i T.G. Masaryk. A Vladimír Mišík, ale ten doopravdy.

Song s názvem Co ti dám je součástí projektu Bazarem proměn, jehož cílem je složit poctu Vladimíru Mišíkovi. Kromě Ille se na této desce objeví například Kieslowski, Mňága a Žďorp nebo Boris Carloff.POKÁČŮV VÁNOČNÍ PROTESTSONG

Písničkář, co si říká Pokáč, se rozhodl zazpívat o Vánocích. Ač je vykreslil vcelku realisticky jako chaos, slevy, mrtvé kapry a vlastně jeden velký kýč, nakonec usoudil, že tento kýč je vlastně fajn a každý se na něj těší.

BLOG: Pokáč - Vymlácený entry jsou nostalgickým vzpomínáním na neopakovatelnou dobu

Pokáče můžete znát jako toho, kdo skládá texty svému prozatím profláklejšímu kolegovi Voxelovi. Nedávno na sebe upozornil povedeným klipem ke skladbě Vymlácený entry, ve kterém vzpomenul na začátky počítačových her.FOXES NA VÝLETĚ

Není nad pořádný a nespoutaný roadtrip. Přesně to si uvědomila zpěvačka Foxes, když vymýšlela námět pro nový klip. Sebere pár nutností - a vstříc dobrodružstvím! O zábavu bude postaráno a je jisté, že zažije mnoho zajímavých situací.

Z připravované desky dala Foxes ochutnat už několikrát. Vydání její druhé desky All I Need je naplánované na 2. února. Debutovala minulý rok v květnu albem Glorious.MANIAC A JEJICH SVĚŽÍ POP-PUNK

Že pop-punk není ani zdaleka mrtvý žánr, dokazuje pražská kapela Maniac. Novou skladbou s klipem vzdala hold průkopníkům tohoto žánru jako Blink-182, The Offspring nebo New Found Glory. Pop-punk is not dead!

Skupina Maniac se takto nejmenuje odjakživa. Někteří ji mohou znát pod jejím starým názvem Bonebroke, který se minulý rok rozhodli nahradit. Nové jméno Maniac má charakterizovat jejich energii a nespoutané šílenství, které jsou jejich hlavními atributy.

 

text: David Stoklas

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít