VIDEO: Gingerhead oslavují úspěch v soutěži Skutečná liga novým videoklipem

Vydáno 18.01.2018 | autor: redakce

Skupina Gingerhead, jejíž název je odvozen od společné vášně jejích členů pro zázvor, v závěru uplynulého roku zabodovala ve Skutečné lize, největší tuzemské soutěži koncertujících kapel. V klání, jehož se zúčastnilo 130 souborů, si tahle formace vybojovala druhé místo.

 

VIDEO: Gingerhead oslavují úspěch v soutěži Skutečná liga novým videoklipem VIDEO: Gingerhead oslavují úspěch v soutěži Skutečná liga novým videoklipem

Radost ze stříbrné příčky ještě umocnil úspěch Elišky Pekárek Flakové. Ta si odnesla hlavní cenu Music Talent Awards v kategorii Zpěvačka roku. Kapela nyní na oslavu natočila retrospektivní klip k písni Raise Me Up. Písnička je ke stažení zdarma na webu www.gingerhead.cz.

Dva roky života v necelých pěti minutách

Stopáž klipu o délce 4:40 minut naplňuje sestřih videí nastřádaných během uplynulých dvou let – od prvních zkoušek, kdy se začala psát historie kapely, přes absolvované koncerty, až po dojemné prosincové záběry z nahrávacího studia, kde zpěvačka Eliška drží v náručí čerstvě narozenou dceru Vilmu. „Pro mne je tento klip takovou hezkou vzpomínkou na mé těhotenství. V posledních záběrech je například vidět, jak na velkém Mišíkovském koncertě v Lucerně jsem už opravdu téměř na prasknutí,“ říká s úsměvem.

Zajímavostí je, že text k písni Raise Me Up napsal americký folkový zpěvák a skladatel Roger Laplant. „Je to vlastně můj bratranec, kterého jsme díky mému tátovi naprosto nečekaně objevili v americké části rodiny. Celé je to pěkně vykresleno v nedávno uvedeném celovečerním dokumentu Nechte zpívat Mišíka,“ uvádí kytarista a ústřední osobnost kapely Maťo Mišík, syn uznávaného hudebníka. „Když jsem Rogerovi poslal demo písničky s dotazem, jestli by nechtěl zkusit napsat text, vůbec jsem nečekal, že ho nahrávka tak nadchne. Otextoval ji doslova přes noc,“ vzpomíná.

Flashback o devět let zpátky

Pokud jde o Skutečnou ligu, šlo jistým způsobem o devět let staré déjà vu – minimálně pokud jde o zpěvačku Elišku Pekárek Flakovou. „V roce 2008 jsem se stejné soutěže zúčastnila se svou bývalou skupinou Reskata. Byla jsem tehdy úplně stejně těhotná a ve finále jsme taktéž skončili na druhém místě.

Video natočené unikátní 360° sférickou technologií

Členové Gingerhead v minulosti hráli například z kapelách Tata bojs, Walk Choc Ice nebo Ivan Král band. Svým debutovým singlem Holy Ground obsadili první příčky několika předních českých hitparád. Stylově připomínají například P!nk, Paramore nebo Red Hot Chili Peppers.

Na webu kapely je kromě veškerých informací a nového videa k vidění také nedávno představený videoklip Bless You, natočený unikátní 360° sférickou technologií. Uvedením tohoto klipu se skupina zařadila po bok pouhé dvacítky světových kapel, které dosud využily této technologie.

red, foto: Gingerhead

Témata: Gingerhead, Maťo Mišík, Skutečná liga

 

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít