VIDEO: Jelen má Vlčí srdce a hlavu psí. První singl z nové desky se dočkal klipu

Vydáno 04.03.2016 | autor: redakce

Ani po podzimním vítězném tažení vyprodanými českými kluby neusíná skupina Jelen na vavřínech. Se začátkem března se vrací na koncertní pódia a hrát jim k tomu bude nový singl Vlčí srdce. Podívejte se na jeho videoklip, za nímž stojí dvě nadané fanynky. Jelen už 11. března vystoupí na vyhlášení hudebních cen Žebřík v Plzni. 

VIDEO: Jelen má Vlčí srdce a hlavu psí. První singl z nové desky se dočkal klipu Jelen slaví na koncertech velké úspěchy

"Vlčí srdce je píseň především o svobodě. Ale i o tom, že zároveň chceme všichni někam patřit. A samozřejmě o kořenech, které jsou pro naši kapelu - nejen v muzice - dost zásadní téma," říká o energické novince frontman Jindra Polák.

Jelen se po podzimním triumfu vrací do klubů, k vrcholům jarního turné bude patřit Žebřík

Kapela už na podzimních koncertech představila fanouškům několik nových písní z připravovaného druhého alba, které vyjde ještě letos v říjnu. Bude v tom pokračovat i na jarních koncertech. V setlistu nemůže chybět ani píseň Vlčí srdce, která si rychle získala oblibu u fanoušků a stala se neoficiální hymnou celého turné. I proto nyní Vlčí srdce vychází jako nový singl.

Fanoušci nahráli a zveřejnili na internetu desítky povedených coververzí. Mezi nimi i dvě studentky Fakulty umění a designu Vysoké školy J.E. Purkeně v Ústí nad Labem. Katrin Bittnerová a Ivana Beranová navrhly v animované podobě několik vteřin videa právě k této písni. Hudebníkům z kapely se jejich výtvarné pojetí tak zalíbilo, že obě studentky požádalí o dokončení celého videoklipu. "Výsledek naprosto předčil naše očekávání. Máme animovaný videoklip, který se nám velmi líbí po výtvarné stránce. Navíc má nadhled a vtip," dodává Ondřej Málek, baskytarista Jelenů.

Kapela Jelen, která v rámci jarního turné zavítá i 11. března do Plzně na vyhlášení cen Žebřík, vydala své první album Světlo ve tmě před dvěma lety a od té doby ušla obrovský kus cesty. Letos bude mimo jiné hrát na festivalech Rock for People, Kryštofkempech, Sázavafestu či studentských Majálesech. Jen během léta absolvuje na sedmdesát vystoupení. V říjnu pak vyjde druhé album, které bude nepochybně patřit k nejočekávanějším domácím titulům podzimní sezóny.

Jarní miniturné Jelenu:
4. 3. Frýdek Místek - Stoun
5. 3. Karviná - Harlekýn
10. 3. Mladá Boleslav - Škoda Muzeum
11. 3. Plzeň - DEPO2015, Žebřík
12. 3. Liberec - Bunkr
16. 3. Olomouc - U-klub
25. 3. Jincdřichův Hradec - KC Jitka
27. 3. Litomyšl - Kotelna

tz, jm, foto: Jiří Štarha

3,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít