VIDEOPREMIÉRA: Tichá dohoda připomíná členy Klubu 27 a vydává reedici alba Achtung 30!

Vydáno 15.08.2016 | autor: Hana Bukáčková

V pondělí 15. srpna vychází rozšířené "hybridní" album Tiché dohody s názvem Achtung 30! Jde o reedici původního stejnojmenného CD/EP, které vyšlo 1. února letošního roku ke 30. výročí vzniku skupiny. Tichá dohoda na něm přináší tři novinky doplněné čtyřmi živými verzemi klasických hitů. Videoklip k titulní písni vám přinášíme v premiéře. 

VIDEOPREMIÉRA: Tichá dohoda připomíná členy Klubu 27 a vydává reedici alba Achtung 30! EP Achtung 30! představuje Tichá dohoda v reedici a s novým klipem

CD původně vyšlo bez bookletu pouze v singlové papírové pošetce především jako promo a k prodeji pro fanoušky na koncertech a v e-shopu. Tento první náklad však byl rychle rozebrán a skladba Zas pryč tě tvý nohy táhnou - typická dohodovská kytarovka se silným refrénem - mezitím na jaře zabodovala v některých rádiích.

VIDEO: Tichá dohoda má po letech hit v rádiu. Kam kapelu nohy táhnou?

"Po opakovaném poslechu jsem si uvědomil, že je to vlastně přechodový album, který jsme potřebovali my, ale take posluchači. Ukazuje kapelu jak v aktuální nový tvorbě, tak v přístupu ke starému repertoáru po výměně zpěvačky, prosto má v naší diskografii svoje místo," říká kapelník a producent Dan Šustr. "Na materiálu pro celé nové albu na příští rok pracujeme."

vložte odkaz, text nemažte

Album nyní přichází do distribuce Bontonlandu a bude k dispozici i v kamenných obchodech. Zároveň skupina představuje videoklip k titulní písni, ve které připomíná členy nechvalně proslulého Klubu 27. 

V nejbližší době bude skupina k vidění a slyšení na festival v Trutnově 20. srpna, kde vystoupí od 19:30 hodin na hlavní stage, a o týden později 27. 8. na Handecfestu v Kuřimi. 23. září pak pokřtí aktuální klip Achtung 30! V klubu Piánka Zákolany, v němž se v červnu natáčel klip k písni Achtung 30! Kompletní nové album připravuje Tichá dohoda na rok 2017.

tz, jm

Témata: Tichá dohoda, Dan Šustr, Zuzana Vintrová, Kurt Cobain, Jimi Hendrix, Janis Joplin

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít