VIDEOPREMIÉRA: Láska napsal po rozpadu Ovoce Hezkou písničku. Utahuje si v ní z těch, co se chtějí zalíbit

Vydáno 19.06.2018 | autor: Markéta Koloničná

Kytarista a zpěvák Láska, bývalý člen skupiny Ovoce, přichází s prvním vlastním singlem. Novinka nese název Hezká písnička a utahuje si z různých lidských vztahů a společenských poměrů. Nahrávka vznikla mimo jiné v broumovském klášteře a na jejím vzniku se podílelo několik známých jmen.

VIDEOPREMIÉRA: Láska napsal po rozpadu Ovoce Hezkou písničku. Utahuje si v ní z těch, co se chtějí zalíbit VIDEOPREMIÉRA: Láska napsal po rozpadu Ovoce Hezkou písničku. Utahuje si v ní z těch, co se chtějí zalíbit

"Po odchodu z kapely jsem měl pocit prázdnoty, tak jsem si řekl, že si pro radost udělám pár vlastních písniček - a tohle je první z nich. Hezká písnička si utahuje z lidí, co se chtějí za každou cenu zalíbit… z kapel, které píšou hity na objednávku, a také ze zoufalých jedinců, kteří se mylně domnívají, že ponižováním sebe sama stoupnou na ceně u někoho jiného,“ upřesňuje Láska.

Ovoce interview: Při natáčení klipu jsme se na sebe naštvali a navzájem se seřezali

Z nahrávky je proto cítit jistá dávka nadsázky a ironie. Na vzniku písně se producentsky podíleli především Thom Fröde (Imodium), dále Lukáš Chromek (Ewa Farna), klávesové motivy obstaral František Bořík (Mandrage). V klipu potom exceluje známá herečka Klára Oltová.

"S Vaškem (Láskou) se známe už nějaký čas, a proto když za mnou přišel s nabídkou hraní v jeho vůbec prvním klipu, nemohla jsem odmítnout. Pro mne to bylo, po klipu Davida Kollera, teprve druhé účinkování v hudebním videu,“ doplňuje Klára Oltová.

Novinka Hezká písnička přichází sice těsně před prázdninami, není ale to jediné, na co se můžeme v dohledné době těšit. "Během léta chceme zveřejnit další skladbu, která by měla dokreslovat krátký dokument o nahrávání Hezké písničky. Živé vystupování pro letošek ještě v podstatě neplánujeme, spíš budeme pracovat na nové tvorbě," dodává Láska.

tz, mk, foto: Jana Pechlátová

Témata: Láska, Ovoce, Klára Oltová

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít