VIDEOPREMIÉRA: Skupina Vlny zkrátila název, deska s atmosférou Jeseníků má svůj první klip

Vydáno 11.10.2016 | autor: redakce

Kapele Vlny předcházela od roku 2010 skupina vystupující jako Velmi Krátné Vlny. Letos přišlo zkrácení názvu a především nová deska. Ta vyšla 1. října u Championship Music. První singl, který nese stejný název jako formace samotná, se dočkal svého videoklipu. Na iREPORTu vám ho přinášíme v premiéře. 

VIDEOPREMIÉRA: Skupina Vlny zkrátila název, deska s atmosférou Jeseníků má svůj první klip Skupina Vlny zkrátila název, deska s atmosférou Jeseníků má svůj první klip

Nové album je podle slov skupiny nasálo atmosféru podhůří Jeseníků, odkud všichni členové pocházejí. Za svěží zvuk na albu vděčí spolupráci s producentem Borisem Carloffem. "Ten nás autorsky nasměroval a zvukově nám opravdu hodně pomohl," dodává frontman Karel Kolčava. Nahrávka má zvát k návratu k prostým hodnotám, rodině a vnímavosti, písně nejsou termínované zakázky, ale niterné výpovědi s osobní garancí.

Jak Vlny dodávají, nahrávku netvoří pouze osm členů na albu (jejichž polovinou je rodina Kolčavů), ale také jejich rodiny, které žijí ve společné domovině. Křest desky proběhne 19. 11. v domovském Zábřehu.

Videoklip natočil Martin Rýznar z PAXART studio a společně s kapelou vymyslel příběh videoklipu. "Dlouho jsme přemýšleli, jak natočit hezký, vtipný a nenákladný videoklip. Vymysleli jsme proto klip na téměř na jeden záběr, zapojili naše rodiny a bylo to," vysvětluje Karel Kolčava. 

tz, jm

Témata: Vlny, Velmi Krátké Vlny

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít