VIDEOROZHOVOR: Márdi (Vypsaná Fixa): Skákání fanoušků z pódia ke koncertům patří, problém je, že to lidi přestávají umět

Vydáno 03.02.2017 | autor: redakce

K nové desce Vypsané Fixy se váže originální nápad, kdy se fanoušci její název dozvědí jen v případě, že vyluští osmisměrku, která představuje obal alba. Právě novinky budou tvořit podstatnou část playlistu nadcházejícího turné, a také vystoupení na vyhlášení cen Žebřík 10. března v Plzni. Více nám ve videorozhovoru prozradil Márdi. 

VIDEOROZHOVOR: Márdi (Vypsaná Fixa): Skákání fanoušků z pódia ke koncertům patří, problém je, že to lidi přestávají umět Vypsaná Fixa vydala nové album nečekaně a jeho název neprozradí - fanoušci ho musí vyluštit

"Snažili jsme se vymyslet něco oživujícího. Dlouho jsme nad tím přemýšleli a nakonec nás napadlo, že bychom desku mohli nahrávat způsobem, kdy vždycky přijedeme na nějaké místo, kde zakempujeme, pobudeme tam dva dny, nahrajeme dvě tři písničky a zase pojedeme. Takhle to proběhlo celkem pětkrát, navštívili jsme tedy celkem pět míst, které vybral producent desky Ondřej Ježek," vysvětluje Márdi.

AUDIO: Vypsaná Fixa vydala novou desku, pokřtí ji v březnu na Žebříku. Celé album nabízí k poslechu

Více nám o nové desce prozradil ve videu níže. Stejně tak se vyjádřil k tomu, proč nová deska nemá ohlášený žádný název. Zvolili totiž neobvyklé a dost originální řešení.

V rozhovoru dále potvrdil, že ani v případě nové desky nepřijdou fanoušci o možnost pořídit si ji na vinylu. "Vydáváme vinyly pravidelně od roku 2009, kdy u nás vycházely snad jen na alternativní scéně. Jsme o osm let dál a vinyly jsou zpátky ve hře,"  dodává. Nové písně zazní také na turné, budou dokonce tvořit většinu playlistu. "Dostat je takto mezi lidi je pro nás alfa a omega, protože v rádiích nás moc nehrajou. Jestli se chceme za tu desku postavit, nezbývá nám nic jiného, než ji hrát."

vložte odkaz, text nemažteKoncertní plány má kapela i na podzim, jejich vrcholem bude vystoupení v Lucerně. V létě ji uvidíme na Hradech CZ, Rock for People, Masters Of Rock a dalších festivalech. Zeptali jsme se i na fanoušky tolik oblíbené skákání z pódia, které k jejich koncertům patří. "V době, kdy jsem jako mladý chodil na koncerty, to bylo úplně normální, ke koncertům to patří. Problém je, že lidi to přestávají umět... Někteří mají tendenci vlézt na pódium a začít se fotit," říká a dodává, že na jejich nedávném koncertě v Lucerna Music Baru došlo ke ztrátě jedenácti telefonů. 

Nominace Žebříku ovládli Tomáš Klus, Ewa Farna a Slza, šance mají i Kryštof, Hentai Corporation, Jelen, UDG, Michal Hrůza či David Koller

Vypsaná Fixa živě představí nové album mimo jiné na vyhlášení Hudebních cen Žebřík 10. března v Plzni. Dalšími koncertními hosty budou Tomáš Klus, Dan Bárta a Alice, Slza, Ivan Mládek a Banjo Band a Thom Artway. Večerem provedou moderátoři Jakub Kohák a Iva Pazderková.

Seznam koncertů jaro 2017:
3. 3. Krnov Kofola
4. 3. Prostějov Apollo 13
10. 3. Plzeň DEPO (Hudební ceny Žebřík)
11. 3. Pardubice Žlutý pes
15. 3. Praha Akropole
17. 3. Ratibořské Hory KD
18. 3. Bratislava Randál
24. 3. Litomyšl Kotelna
25. 3. Pec pod Sněžkou KlonDike
7. 4. Český Krumlov Fabrička
8. 4. Jihlava Soul

text: Jarda Hudec, Josef Martínek, video: Karel Holubička (www.polas.cz), foto: Čestmír Jíra (rozhovor), Tomáš Vlach (koncert), archiv (promo)

Témata: Vypsaná Fixa, Márdi, Žebřík, Kašpárek v rohlíku, punk

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít