Zemřel pořadatel festivalu Mighty Sounds Přemek Černík. Hrál i v kapelách Niceland nebo The Drain

Vydáno 17.08.2016 | autor: redakce

Muzikant a pořadatel festivalu Mighty Sounds v úterý 16. srpna zemřel. Oznámil to festivalový tým přes svoje webové stránky. Poslední rozloučení s Černíkem, který hrál i v kapelách Niceland či The Drain, proběhne ve Strašnickém krematoriu 23. srpna ve 13:00.

Zemřel pořadatel festivalu Mighty Sounds Přemek Černík. Hrál i v kapelách Niceland nebo The Drain Přemkovi Černíkovi bylo 31 let

"S největší bolestí vám oznamujeme, že náš tým i celý festival Mighty Sounds postihla včera ztráta největší.
V ranních hodinách nás navždy opustil kamarád, spolupracovník a bratr Přemek Černík. Přemek byl jedním ze čtyř sloupů, na kterých Mighty Sounds posledních 12 let stálo, byl tím, kdo jako zahraniční booker ročně odeslal tisíce emailů, aby se mu podařilo pro vás dovézt to nejlepší, a zkrátka byl jedním ze čtyř důvodů, proč tento festival kdy vznikl.

LIVE: Mighty Sounds 2016: Ani bahenní lázeň nezhatila nášup skvělé muziky v Táboře

Svou prací nastavil dramaturgii, kterou se stal tento festival naprosto unikátním a svým vytříbeným humorem a encyklopedickými znalostmi vás bavil několik let jako jeden z největších dopisovatelů Mighty Freezinu. Velmi těžko se budeme srovnávat s touto zásadní ztrátou. Budeš nám strašně moc chybět brácho, teď už tam s Marcim určitě rozjíždíte svůj vlastní festival a Freezine," stojí na stránkách Mighty Sounds. 

Ke smrti Černíka se vyjádřil i jeho bratr Vítek. "S tím nejtěžším srdcem vás musím informovat, že nás včera ráno navždy opustil můj milovanej brácha Přemysl Černík. Vzdal svůj dlouhodobý boj s nemocí, o které se už asi nikdy nedozvíme, jestli byla psychická, neurologická nebo virová," napsal na Facebooku. 

Hudebníkovi bylo 31 let, kromě pořádání festivalu se věnoval i hraní v kapelách. Znají ho fanoušci Ginny Andro Syndrome, The Drain či Niceland

Témata: Přemysl Černík, Vítek Černík, Mighty Sounds, Ginny Andro Syndrome, The Drain, Niceland

zavřít