Bizár týdne: Heavy metal v podání mongolských The Hu

Vydáno 30.05.2019 | autor: Aleš Harazim

Už jste někdy slyšeli metalovou píseň zahranou na mongolské nástroje, jakým je například morin khuur? Kapela The Hu se o to pokusila a v současné chvíli patří mezi nejžhavější jména svého žánru. Otázkou však zůstává, jestli se její tvorba dá skutečně označit za heavy metalovou. Posoudit to budete moci na začátku července na Rock for People v Hradci Králové.

Bizár týdne: Heavy metal v podání mongolských The Hu Bizár týdne: Heavy metal v podání mongolských The Hu

The Hu vznikli teprve před třemi lety, už teď však mají širokou fanouškovskou základnu. Příznivce si skupina získala především svým netradičním pojetím heavy metalu. Zatímco v Evropě jsme zvyklí na tvrdou muziku plnou elektrických kytar a bicích, tato mongolská formace sází na tradiční nástroje své země. A nechybí ani na tamní poměry obvyklý hrdelní zpěv.

Mongolská rocková senzace The Hu míří na Rock for People, dorazí i God Is An Astronaut, Tommy Cash nebo Scarlxrd

I když se The Hu prohlašují za metalisty, pro jejich songy by se asi lépe hodilo označení folk-rock. To však není jediné, co se jejich kritikům nelíbí. Diskutované jsou zejména texty, které na mnohé působí nacionalisticky. Jak to vidíte vy? Poslechnout si tuhle mongolskou formaci budete moci již zanedlouho na Rock for People.

Text: Andrea Štipčáková

Témata: The Hu, Rock For People, heavy metal

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít