Ben Cristovao objasnil, proč si nepřišel pro Slavíka: Pro lidi, kteří ocení fašismus, nemám žádný respekt

Vydáno 28.11.2016 | autor: redakce

Ben Cristovao získal na Českém slavíku cenu pro Nejstreamovanější skladbu roku. Ocenění se vymyká standardnímu konceptu této ankety, kde fanoušci hlasují pro své favority. Ve výše uvedené kategorii však rozhoduje reálný zájem a počet přehrání skladby. Konkrétně u songu ASIO jde k dnešnímu dni o číslo 530.932 jen na Spotify (viz přiložený screen) a více jak 7 600 000 přehrání na YouTube.

Ben Cristovao objasnil, proč si nepřišel pro Slavíka: Pro lidi, kteří ocení fašismus, nemám žádný respekt Ben Cristovao objasnil, proč si nepřišel pro Slavíka: Pro lidi, kteří ocení fašismus, nemám žádný respekt. Foto: Matěj Třasák

Ben má dlouhodobě kritický pohled na fungování této tradiční ankety. Na svém profilu na Instagramu cenu okomentoval takto: "Jediný důvod, proč jsem nechal Lukáše Rychtaříka za můj management Championship Music a The Glowsticks převzít cenu Slavíka je proto, že to je cena čistě od Vás za to, že posloucháte naši hudbu, která nemá s hlasováním a postoji Českého slavíka nic společného, a tak jsem se nechtěl upřít mému týmu se k tomu vyjádřit. Já už jsem se k tomu vyjádřil v songu IronBen. Nepotřebuju Slavíky ani jiná křídla, za mě mluví čísla. Lidi, kteří jsou schopni ocenit fašismus jsou pro mě nechutní a nemám pro ně žádný respekt."

Stále stejní Slavíci: Karel Gott, Lucie Bílá, Kabát. Dvě ceny má Ortel

Také to je důvod, proč dal Ben Cristovao přednost Paříži před večerem v Hudebním divadle Karlín. Sem odletěl na další turnaj v brazilském jiu-jitsu, kterému se nyní věnuje na vrcholové úrovni. Cenu převzal s Lukášem Rychtaříkem Benův producentský tým The Glowsticks (Osama Verse Atile-Hussain a Charles "Ace Boogy").

"Řešili jsme, jestli pro cenu jít, Český slavík jen vlastně vzal statistické údaje IFPI a vytvořil z nich novou kategorii. Na druhou stranu to je ocenění, které vzniklo reálným zájmem o Benovu hudbu od fanoušků, a to by se ignorovat nemělo. Každopádně pokud nějaká hudební anketa podporuje kontroverzní umělce, kteří si zahrávají s extremismem a podněcují nenávist ve společnosti a dokonce si taková kapela přebírá svá ocenění od ředitele ankety, tak nemůžeme nadále jakkoliv reflektovat aktivity cen Český slavík Mattoni," dodává k tomu Lukáš Rychtařík z Championship Music.

Dodejme, že k stříbrnému umístění Tomáše Ortela v kategorii Zpěvák roku stačilo pouhých 16.432 hlasů, druhou pozici v kapelách pak Ortelu zajistilo 20.242 hlasů. Výsledky tedy nejsou tak alarmující, jak by se mohlo zdát a jedná se o minoritní skupinu lidí, kteří, v porovnání s reálnými čísly poslechovosti současných trendy umělců, nesnesou srovnání.

tz, jm

Témata: Ben Cristovao, Český slavík, Ortel

zavřít