Bob Dylan má nakonec o Nobelovu cenu přece jen zájem. "Vyrazila mi dech," vzkázal

Vydáno 29.10.2016 | autor: redakce

Více než dva týdny napínal Bob Dylan švédskou akademii i celou veřejnost v otázce přijetí Nobely ceny za literaturu. Mlčení však nakonec prolomil. Pokud to bude možné, rád se prý zúčastní i slavnostního předávání ve švédském Stockholmu 10. prosince. 

Bob Dylan má nakonec o Nobelovu cenu přece jen zájem. Bob Dylan - držitel Nobelovy ceny za literaturu pro rok 2016

Frustrovaní zástupci švédské akademie, kterým Dylan soustavně nezvedal telefony a nekomunikoval s nimi ani písemně, už pokusy o kontaktování legendárního písničkáře vzdali. Bob Dylan se ale nakonec přece jen ozval a potvrdil telefonicky, že cenu přijímá. Prý mu vyrazila dech. 

Bob Dylan a jeho literární přínos: TOP 7 nejsilnějších písňových textů laureáta Nobelovy ceny

Zda se zúčastní prosincového ceremoniálu, zatím není jisté. Pokud to bude možné, rád dorazí. Předávání cen proběhne ve Stockholmu 10. prosince, tedy v den výročí úmrtí Alfreda Nobela, po němž je ocenění pojmenováno. 

vložte odkaz, text nemažte

Dylan byl mezi laureáty vybrán za "vytváření nových forem poetického vyjádření v mezích amerického písničkářství", je prvním hudebníkem, který ocenění získal. Většina jeho nejznámějších písní pochází ze 60. let, kdy se ve svých textech dotýkal sociálních a politických témat, aktivní je však i dnes, ve svých sedmdesáti pěti letech - letos vydal nové album Fallen Angels. 

Témata: Bob Dylan, Nobelova cena, Alfred Nobel, písničkář, Fallen Angels

zavřít