Chinaski vyrazí na vánoční turné

Vydáno 20.09.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Kapela Chinaski oslaví poprvé ve své historii s fanoušky advent. V sobotu 28. listopadu odstartuje své vánoční turné, v jehož rámci navštíví celkem čtrnáct měst. Svým příznivcům na něm rozdá dárky a pozve je na nejlepší svařák.

Chinaski vyrazí na vánoční turné Chinaski vyrazí na vánoční turné

Šňůru se Chinaski rozhodli nazvat Vánoce pod širým nebem. V každém navštíveném městě postaví areál s velkým pódiem, osvětlením a teplovzdušnými ventilátory. Vánoční výzdobu doplní stánky plné vánočních dobrot včetně punče, horkých čokolád nebo poctivého svařáku od vinařství Kubík.

LIVE: Chinaski předvedli v Mikulově strhující show. Zaplněný amfiteátr zpíval "my máme rádi víno" a pil pivo

Každý, kdo si lístek na koncert pořídí, dostane navíc od kapely dárek. Turné začne 28. listopadu v Trutnově a pokračovat bude v Bašce, Krnově, Šumperku, Pelhřimově, Písku, Hořovicích, Uherském Hradišti, Záhlinicích u Hulína, Moravské Třebové, Lounech, Královském Poříčí, Kolíně a skončí 22. prosince v Praze.      

„Kapela koncertovala celé léto pod širým nebem a tak se jim to zalíbilo, že se v tom rozhodli pokračovat i před Vánocemi. Za fanoušky dorazí do měst na krásná a pečlivě vybraná místa, rozdají dárky a zahrají plnohodnotný koncert,” popisuje Martin Pokorný z managementu kapely.  

Vánoční areál otevře v každém městě v 17 hodin a program vždy zahájí místní pěvecký sbor s repertoárem klasických koled. Samotné vystoupení Chinaski začne v 18.15 a potrvá do 20 hodin. „Během posledního půl roku jsem si uvědomil, jak důležité je pro nás živé hraní a kontakt s publikem. Nemůžu se dočkat až bude prosinec,” říká zpěvák Michal Malátný a dodává, že Chinaski nikdy nehráli žádné vánoční turné, takže to bude pro muzikanty i diváky premiéra.  

„Naše motto je: ,Pojďte si na chvíli oddechnout od shonu a užijte si s náma advent’. Pro zpříjemnění bude připravený vánoční catering, svařák, punč, vše v kulisách oblíbených písniček Chinaski,” doplňuje Martin Pokorný.      

TZ, foto: archiv Chinaski, Iveta Valentová, Radim Hromádko

Témata: Chinaski, Vánoce pod širým nebem Michal Malátný

zavřít