Genesis vyrazili po 14 letech na turné, zveřejnili evropská data

Vydáno 27.10.2021 | autor: redakce

Genesis se po čtrnácti letech vrátili na pódia. V září odstartovali turné, které mělo původně čítat třiatřicet koncertů a mělo až na výjimky Evropu zcela minout. Sestava v čele se zpěvákem Philem Collinsem se však šňůru rozhodla rozšířit o další show, a tak se na formaci mohou těšit také fanoušci v Německu, Francii a Nizozemsku.

Genesis vyrazili po 14 letech na turné, zveřejnili evropská data Genesis vyrazili po 14 letech na turné, zveřejnili evropská data

Genesis odstartovali své turné The Last Domino? už 20. září v Birminghamu, kde spolu Tony Banks, Phil Collins a Mike Rutherford odehráli svou první show od šňůry Turn It On Again v roce 2007. Následně však museli kvůli koronaviru v kapele několik koncertů přesunout, a tak se k nim rozhodli přidat ještě několik dalších.

RETRO: Co to bylo za sedící studené čumáky? Phil Collins působil jako chlápek od vedle a odehrál prvotřídní popový koncert

Zatímco tedy budou v listopadu a prosinci Genesis brázdit Spojené státy americké a Kanadu, evropští fanoušci se budou těšit na březen, kdy odstartuje další část turné na starém kontinentu. Hned šestkrát se formace představí v Německu, konkrétně navštíví Berlín, Hannover a Kolín nad Rýnem, poté se přesune do Paříže a Amsterdamu a šňůru zakončí třemi přeloženými koncerty v Londýně.

Do České republiky tentokrát kapela nezamíří. Příznivci si ji mohou pamatovat z roku 2007, kdy v rámci zmíněného turné Turn It On Again navštívila Prahu a vystoupila na parkovišti před dnešní O2 arenou. Tehdy koncert navštívilo přes dvacet tisíc diváků.

Podle kapely by tohle mělo jít o její rozlučkové turné. Přemýšlela, zda se do něj má kvůli protikoronavirovým opatřením v dnešní době vůbec pouštět, nakonec se však odhodlala zariskovat a začala trénovat. „Řekli jsme si, že pokud to neuděláme teď, tak budeme čekat další rok a půl a možná už nikdy na šňůru nevyjedeme. Zavřeli jsme se tedy s asi devadesáti lidmi včetně zvukařů a osvětlovačů a vymysleli novou show,“ uvedl kytarista Mike Rutherford.

7. a 8. března – Berlín
10. a 11. března – Hannover
13. a 14. března – Kolín nad Rýnem
16. a 17. března – Paříž
21. března – Amsterdam
24. až 26. března - Londýn

red, foto: FB Genesis, archiv iREPORT
Témata: Genesis, turné, The Last Domino?

zavřít