Gesto proti fašismu: Kde hraje Ortel, tam už David Koller nepřijede

Vydáno 12.02.2016 | autor: Josef Martínek

Skupina Ortel, která rozděluje společnost svými nacionalistickými texty a je mnohými považována za fašistickou, má před sebou řadu koncertů po celé republice. To se ale vůbec nelíbí těm, co bojují za toleranci a lidská práva. Jasný vzkaz klubům, které Ortel vítají s otevřenou náručí, poslal David Koller. Do budoucna s ním počítat nemají. 

Gesto proti fašismu: Kde hraje Ortel, tam už David Koller nepřijede David Koller se jasně vymezil proti netolerantní tvorbě skupiny Ortel

"Hraje u vás Ortel? Na Davida Kollera zapomeňte. Majitelé a dramaturgové těchto prostor si právě navždy zavřeli dveře k managementu Davida Kollera," uvedli na Facebooku zpěvákovi zástupci skrz agenturu nedori. Koller je svým negativním postojem k náznakům extrémní pravice známý, nedávno například podepsal výzvu Stop nenávisti.

ROCKBLOG: Slavík ani letos o hudbě nebyl, tak byl aspoň oslavou nácků v Česku

O kapele Ortel, vedené bývalým otevřeným nacistou Tomášem Ortelem, se začalo nejvíc mluvit v souvislosti s anketou Český slavík. V roce 2014 skončila v kategorii skupin čtvrtá, loni už dokonce druhá. Sám frontman se mezi zpěváky umístil na třetí příčce. 

Ortel staví svou popularitu na radikálních textech, ve kterých se ostře vyjadřuje k menšinám. Známá je především píseň Mešita, v jejímž refrénu o muslimech zpívá "pro Alláhovo slávu, uříznou ti hlavu". Na YouTube už získala více než tři miliony přehrání.

nedori, jm, foto: Tomáš Vlach

zavřít