„Sleduj počet mrtvých ve svém městě,“ zpívá David Koller v novém videoklipu

Vydáno 27.10.2020 | autor: redakce

David Koller letos vydal už druhý singl, píseň Planeta bez paměti nyní dostala působivou vizuální podobu. Obraz a emoce plynou pomalu, jen hlavní postava ztvárněná českou kaskadérkou Hanou Dvorskou běží brdskými lesy o život.

„Sleduj počet mrtvých ve svém městě,“ zpívá David Koller v novém videoklipu „Sleduj počet mrtvých ve svém městě,“ zpívá David Koller v novém videoklipu

„Dá se říct, že Hanka je moje kamarádka. Běhal jsem s ní před drahno lety v jejím bootcampu skoro celý rok. Myslím, že jsme se v té době oba rozváděli, tak jsme si povídali a běhalo se dobře,“ vysvětluje David Koller pro iREPORT obsazení aktuálního klipu k písni Planeta bez paměti, který režíroval Vít Hradil.

Příběh českého hitu: David Koller - Krvavý román

„Když jsem si vymyslel základní koncept o tom, jak se stále někam za čímsi ženeme, přišlo mi fajn nedávat do scénáře mladého člověka. To by udělal každý. Chtěl jsem tam vidět někoho, kdo má už něco za sebou. A Hanka navíc běhá skvěle,“ přibližuje vznik klipu David Koller a režisér jeho slova potvrzuje.

„David měl už od samého začátku jasno, co chce v klipu mít. Hanka Dvorská a její útěk. Přes to nejel vlak. Pro mě to byla výzva a frustrace v jednom, protože motiv běhu a útěku je podle mě otřepaný a vytěžený,“ míní Vít Hradil. Přesto si režisér práci s Hanou Dvorskou nemůže vynachválit.

„Hana je plná pozitivní energie a chtít po ní zahrát drama nebo zoufalství, tedy přesný opak její nátury, byla opravdu radost,“ vzpomíná Hradil na natáčení, které proběhlo v Brdských lesích během jednoho dne, od brzkých ranních hodin až do západu slunce.

ROZHOVOR | David a Adam Kollerovi: Turné na sezení? Jednou při koncertě lidé skákali po sedačkách

Text písně, začínající slovy „sleduj počet mrtvých ve svém městě, je jich zatím dvacet nebo dvě stě / to je zatím dobré, nebo není?“ napsal Jáchym Topol a v souvislosti s aktuální situaci kolem epidemie covid-19 dostává píseň mrazivý podtón. Rádio Evropa 2 odmítlo píseň hrát s tím, že je „mimo formát“, Planeta bez paměti ale běžně zní na Českém rozhlasu a dalších stanicích.

Po červnovém My se vám ozveme jde o druhý singl, který David Koller letos vydal. Album ale nechystá. „Děláme písně a chtěli bychom se dostat pod kůži všem. Popravdě, hledání originálních písní je mi příjemnější než vydávání alb bez koncepce,“ vysvětlil Koller pro iREPORT.

red, foto: Radim Střelka a archiv Davida Kollera
Témata: David Koller, Hana Dvorská, Vit Hradil

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít