VIDEOPREMIÉRA: David Koller upozorňuje na nebezpečí digitálních médií

Vydáno 07.06.2020 | autor: redakce

Zpěvák, skladatel a bubeník David Koller představuje nový klip a zároveň s ním i vizuální koncept, jímž letos zarámuje celou svou hudební tvorbu. Video k písni My se vám ozveme natáčel muzikant v době přísné karantény pouze za asistence kameramana a režiséra Víta Hradila.

VIDEOPREMIÉRA: David Koller upozorňuje na nebezpečí digitálních médií foto: archiv interpreta

„Klip je celý střihový. Je o tom, že Velký bratr nikdy nespí. Vidí tě na silnici nebo ulici, měří ti rychlost, teplotu a určitě si tě může kdykoliv poslechnout z tvého telefonu, mrknout do smsky, mailu a podobně. Už jsme to tady měli a je to pořád horší,“ přiblížil David Koller děj videa, jehož základním motivem je ztráta soukromí v době digitálních médií.

Příběh českého hitu: David Koller - Krvavý román

Vizuální podoba písně My se vám ozveme vznikala kvůli vyhlášené karanténě v nejužším pracovním kruhu. Režie se ujal Vít Hradil. „Ze záběrů na mě šla tíseň, a ta se pro mě stala stěžejním prvkem. Song nás ale pořád vracel k tomu podstatnému. Ke ztrátě soukromí. O to nám s Davidem šlo, na to jsme chtěli upozornit. A na tom se začalo stavět. Nic z toho, na co poukazujeme v klipu, samozřejmě není žádnou novinkou. Nesnažíme se tím otvírat oči, sdělovat něco, co by mělo vyvolat uvědomění si něčeho nového. Vůbec. Jen si myslíme, že není od věci na tyhle věci nezapomínat.“

Klipová novinka hojně využívá archivní záběry z instruktážního filmu, který zachycuje způsoby sledovaní nepohodlných osob z předrevolučních let. Bohatý archiv záběrů od sedmdesátých let minulého století až po rok 1989 k užití uvolnila Paměť národa a komerční archivy v USA.

David Koller odstartoval akustickou sérii koncertů v JazzDocku

Grafický prvkem sjednocujícím zpěvákovu aktuální tvorbu se stal QR kód v podobě Kollerova obličeje. Ten příznivci hudebníka najdou na jeho plakátech, tričkách či právě uvnitř nově vydaného videa. Při jeho načtení se pak dostanou na speciální podstránku, na níž bude interpret postupně uveřejňovat nové singly a videoklipy.

V létě bude série koncertů

Stejně jako ostatní hudebníky a umělce zasáhla současná bezpečnostní a zdravotní opatření také koncertní plány Davida Kollera. „V našem nabitém koncertním kalendáři nezůstal kámen na kameni. Připravili jsme však spolu se spřátelenými pořadateli koncerty nové, pro omezený počet návštěvníků. Z úvah nad situací vzešel i nápad koncertů na vinicích. Věříme, že naše fanoušky potěší,“ uvedl zpěvákův manažer Tomáš Staněk.

Příznivci Davida Kollera se s ním tak budou moci potkat například ve Valticích, Mladé Boleslavi, Brně, Liberci nebo v Praze, kde v klubu Jazz Dock vystoupí hned čtyřikrát.

 

Termíny letních koncertů
5. 7. Sonberk – Vinařství Sonberk
10. 7. Valtice – Chateau Valtice
11. 7. Mladá Boleslav – amfiteátr
12. až 15. 7. Praha – Jazz Dock
17. 7. Ostrava – Slezsko ostravský hrad
18. 7. Pardubice – Automatické mlýny
24. 7. Třebívlice – Vinařství Třebívlice
25. 7. Malá Skála – Live! Léto 2020
28. 7. Praha – Doupě Mekyho Žbirky
31. 7. Přehrada Les Království (Dvůr Králové)
14. 8. Znojmo – Lahofer – Hudba na vinicích
20. 8. Vysoké Mýto – Slavnosti
21. 8. Liberec – Lidové sady
22. 8. Velké Pavlovice – Vinobraní
26. 8. Praha – Střelecký ostrov
27. 8. Brno – Špilberk

text: TZ, foto: archiv Davida Kollera

Témata: David Koller, Vít Hradil, My se vám ozveme

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít