Mandrage vyrazí na poslední turné před pauzou. Znovu se kromě festivalů ukážou až na jaře v roce 2018

Vydáno 14.09.2016 | autor: Nicola Bernard

Nejvýpravnější turné Mandrage k aktuálnímu albu Potmě jsou všechny kočky černý si bude moci užít dalších sedmnáct měst. Pak se skupina na více než rok od samostatných koncertů odmlčí a bude připravovat novou nahrávku. Šňůra nazvaná Všechny kočky tour part II, jejíž první část novináři díky vizuálním efektům přirovnávali i k přistání UFO, začne 7. října ve Vamberku a bude pokračovat až do prosince, kdy 10. 12. skončí v Šumperku. Foto: Nicola Bernard

Mandrage vyrazí na poslední turné před pauzou. Znovu se kromě festivalů ukážou až na jaře v roce 2018 Mandrage vyrazí na poslední turné před pauzou. Znovu se kromě festivalů ukážou až na jaře v roce 2018

Aktuální program postavený jak na nových písničkách, tak i největších hitech, doprovodí výpravná scéna, laděná do stříbrné barvy se sedmdesátkovými disko koulemi, zrcadly nebo blýskavými kostýmy a dalšími efekty.

VIDEO: Mandrage zahráli v obýváku. Potěšili výherkyni soutěže s Linkou bezpečí

Mandrage už v minulosti dokázali několikrát připravit k aktuální desce koncerty, jejichž vizuální podoba nahrávku povýšila. A podle recenzí z první části turné to tentokrát nebude jiné. "Hledali jsme efektní a funkční koncept, na který nás nakonec navedla samotná hudba z posledního alba. Ta sice zní současně, ale odkazuje k sedmdesátým letům, tedy k době disko koulí a zrcadel," popisuje kytarista kapely Mandrage Pepa Bolan.

Mandrage finišovali turné: V Liberci stihli koncert i autogramiádu

Jako i v předchozích letech stojí za celou scénou muzikanti z kapely a jejich tým. „Snažili jsme se využít hry se světlem, tmou a hlavně s odrazy. Ty si můžeme dovolit díky zadní části pódia, které vévodí obří polopropustné zrcadlo. Prostorům opticky přidává a doplňuje je o další rozměr," láká na koncert bubeník Matyáš Vorda a dodává, že i přes vizuální efekty půjde samozřejmě hlavně o muziku. V devadesátiminutovém hudebním setu kapela zvládne přehrát celé nové album, které proloží nejzásadnějšími skladbami z minulých desek.

vložte odkaz, text nemažte

Všech sedmnáct zastávek turné bude poslední příležitostí vidět samostatný koncert Mandrage před koncertní odmlkou, která potrvá do jara 2018. „Na jaře a na podzim 2017 hrát nebudeme, pouze v létě se ukážeme na několika festivalech, jejichž nabitý line up nám nedovolí připravit si tak propracovanou scénu, jako na turné. Se samostatnými koncerty se vrátíme až za více než rok. Mezitím bude kapela pracovat na novém albu," říká manažerka Mandrage Lucie Hájková. V roli předkapely se na Všechny kočky tour part. II. představí někdejší kapela Holden Caulfield, která si nedávno zkrátila název na Holden a po dvou letech vydává novou desku v češtině.

07. 10. Vamberk – MK Sokolovna
08.10. Chlumec nad Cidlinou – TJ Sokol
14.10. Jindřichův Hradec – KC Jitka
15.10. Herálec – KD
21.10. Stříbro – KD
22.10. Kadaň – KZ Orfeum
27.10. Kladno – DK
28.10. Písek – CKMP
04.11. Česká Lípa – KD Crystal
05.11. Hořovice – SD
16.11. Mladá Boleslav – DK
26.11. Velké Meziříčí – Jupiter Club VM
27.11. Klatovy – MKS
02.12. Hranice – Sokolovna
03.12. Opava – KD
09.12. Boskovice - KD
10.12. Šumperk – DK

Témata: Mandrage, Všechny kočky tour, turné, koncerty

zavřít