LIVE: Labyrint zrcadel: Mandrage přinesli v Praze očekávané, ale i experimenty

Vydáno 24.03.2016 | autor: Nicola Bernard

Ačkoliv byl před necelými dvěma týdny frontman kapely Víťa Starý hospitalizován, na koncertě v pražském Fóru Karlín po jeho zdravotních indispozicích nebylo ani památky. Labyrint zrcadel zaplnil většinu míst ve Fóru. Karlín tak s Mandrage zažil jednu velikou party lazenou do stříbrna.

LIVE: Labyrint zrcadel: Mandrage přinesli v Praze očekávané, ale i experimenty Aktuálnímu turné Mandrage vládne stříbrná

MANDRAGE
FORUM KARLÍN, PRAHA
23. 3. 2016

Mandrage ale do Fóra nepřijeli sami. Spolu s nimi na jejich prozatím největší turné dorazily dvě předkapely; Electric Lady a taky Animé. Přišli ale i další hosté. Krátce po úvodu byl na pódium přizván producent, který stál za vznikem celé desky a který klukům s jedním singlem "vypomohl".

LIVE: S hity Mandrage poprvé zčernaly všechny kočky v Plzni

Ačkoliv Mandrage hráli písně právě z nejnovější desky, ochotně je prokládali hity staršími, mezi kterými nechyběly singly jako Hledá se žena, Šrouby a matice nebo Mechanik. Došlo i na spoustu očekávaných efektů - od páry po konfety. Večer ale přinesl i mnohé experimenty, které jsme prozatím na českých koncertech neviděli.Obří disco koule se během jedné písničky proměnila v piňatu a vysypala na lidi všechen svůj obsah - malé stříbrné zrcadlové čtverečky. Ačkoliv z toho měla většina lidí v sále radost, našli se i ti, kteří by byli radši právě bez piňatového efektu. Zrcadlové čtverečky sice zanechaly krásný dojem, jako bychom byli na nějaké zahraniční hvězdě, ale zrcadélka v pivu nebo jiných nápojích už tolik nepotěšila.

Mandrage rozjeli kočičí party v Havlíčkově Brodě

Než bychom řekli "Mandrage", bylo na pódiu hostů hned několik. Kluci k sobě ochotně vzali přes desítku fanynek, které jim zároveň pokřtily jejich novou desku. Ještě před tím, než je poslali dolů, si s nimi zatančili, zazpívali a následně i vyfotili.Aby těch efektů nebylo málo, další v podobě ohnivé show nám přichystal jeden z hostů večera. Kdo jiný by se mohl postarat o lepší show než Daniel Nekonečný? Kromě hostů jsme ale v publiku mohli vidět i další známé osobnosti. Přišel se podívat Tomáš Klus s manželkou, Xindl X nebo Láska z kapely ukradenÝovoce.

Díky skvělé organizaci nedocházelo k nepříjemnostem a naopak jsme byli milým chováním všech organizátorů překvapeni. Co se osvětlení týče, je skoro možné říci, že měli kluci z Mandrage světla lepší než mnohé zahraniční hvězdy - a to je rozhodně plusovým bodem.

text: Nicola Bernard, foto: Jarda Noska (www.noska-art.cz)

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít