Metronome festival nabídne i české speciality: Ewa Farna vyzkouší jazz, David Koller přizve Kata a Katarzii

Vydáno 09.02.2017 | autor: redakce

Na Metronome Festivalu v Praze se Ewa Farna vůbec poprvé v Česku představí jako jazzová zpěvačka. David Koller zase předvede hudební přestřelku s rapperem Katem a zazpívá s podmanivou slovenskou písničkářkou Katarzií. Objev Thom Artway na pódium pozve mladou talentovanou kolegyni Maellu. Speciální překvapení chystají Monkey Business i Lenny. Metronome festival proběhne v pražských Holešovicích 23. a 24. června. 

Metronome festival nabídne i české speciality: Ewa Farna vyzkouší jazz, David Koller přizve Kata a Katarzii Ewa Farna na koncertě ve Foru Karlín. Foto: Jaroslav Noska

Festival nabídne čtyřicítku koncertů, mezi nimi i první české festivalové vystoupení Stinga, pražskou premiéru jedné z nejúspěšnějších anglických kapel současnosti Kasabian nebo vystoupení britského objevu SHELLS. Až do 14. února 2017 lze dvoudenní vstupenku koupit za 1690 Kč v předprodejních sítích Ticketportal, GoOut a TicketLIVE.

Britští rockeři Kasabian jsou po Stingovi další hvězdou Metronome festivalu v Praze

"Nečekané okamžiky při JAR s gospellovým sborem v zádech a společné vystoupení Jiřího Suchého a Ivana Krále na našem loňském prvním ročníku byly jedny z nejsilnějších momentů festivalu. Tento zážitek a ohlasy diváků nás utvrdily v tom, že má smysl divákům nabízet koncerty, které nikde jinde neuvidí. Proto spolupracujeme s kapelami na dramaturgii jejich koncertů. Chceme něco jiného než další zastávku na turné," říká hlavní dramaturgyně Barbora Šubrtová.

vložte odkaz, text nemažte

Například Ewa Farna na Metronomu vůbec poprvé odehraje jazz-swingové úpravy svých skladeb, které vyšly na polském albu Inna. Překvapením bude i její speciální host - jazzový kytarista světového věhlasu, absolvent Berklee College of Music, David Dorůžka. "Když nám dal Metronome Festival možnost vybrat si libovolného vzácného hosta, jež by vystoupení posunul stylově trochu jinam, než jak nás fanoušci znají z klasických koncertů, několik týdnů jsme se probírali jmény mnoha českých a slovenských muzikantů. Spolupráce s vynikajícím kytaristou Davidem Dorůžkou vystoupení posune určitě do jiných rozměrů, ještě nikdy jsme spolu nevystupovali," říká Ewa Farna. "Společně s vybraným repertoárem z mé poslední polské desky to bude zcela jediné takové vystoupení v Česku v tomto roce," dodává.I spojení slovenské zpěvačky Katarzii a rappera Kata s Davidem Kollerem bude podle jeho manažera Pavla Eichlera na Metronomu výjimečné. "Koncept vystoupení vychází z Davidova projektu & Friends, kdy jsem svěřili jeho coververze mladé generaci hudebníků. Kato s námi na jiném festivale nebude a Katarzia se objeví s Davidem pak už jen jednou na konci srpna. V této trojsestavě to bude zcela určitě ojedinělé vystoupení," říká Pavel Eichler.

LIVE: Thom Artway měl na křtu v Jazz Docku Tomáše Kluse, ježkův dort i zvon Václav

Thom Artway vystoupí s aktuálním debutovým albem Hedgehog, které bylo iREPORTek vyhlášeno druhou nejlepší domácí deskou roku. Vystoupení ozvláštní mladou talentovanou zpěvačkou Maellou nebo hostujícím producentem a kytaristou Lukášem Chromkem. "S Míšou Charvátovou (Maellou) jsem nazpíval písničku Conformity. Jelikož studuje v Londýně, tak si tento duet zazpíváme naživo vůbec poprvé," prozrazuje Thom Artway.V pátek na hlavní scéně zahrají výjimečný set i Monkey Business. Co to bude, nechtějí muzikanti zatím odtajnit. "Více prozradíme až v březnu. Jinak za mě osobně se na Metronome Festival moc těším. Nestává se moc často, že Sting přijede na náš koncert," říká s úsměvem zpěvák Monkey Business Matěj Ruppert.

Záštitu nad Metronome Festivalem převzala pražská primátorka Adriana Krnáčová a starosta městské části Prahy 7 Jan Čižinský. Partnerem je Česká spořitelna.

tz, jm

Témata: Metronome Festival, Ewa Farna, David Koller, Kato, Katarzia, Thom Artway, Maella, Monkey Business, festivaly

zavřít