Na Prague Rocks zahrají před Kiss a ZZ Top pětadvacetiletí BSP

Vydáno 02.04.2019 | autor: redakce

Program akce Prague Rocks, která se uskuteční 19. června v pražské Eden aréně, zná další jméno. Před hvězdnými Kiss a ZZ Top vystoupí také domácí formace BSP. Ta loni oslavila pětadvacet let od vzniku. 

Na Prague Rocks zahrají před Kiss a ZZ Top pětadvacetiletí BSP Na Prague Rocks zahrají před Kiss a ZZ Top pětadvacetiletí BSP

První album textované v angličtině a vrcholící singlem I Don’t Know (At An Impasse) vyšlo v roce 1993. Rok poté (1994) toto hvězdné trio přišlo s druhým albem v češtině - obsahovalo hity Holka čapni draka, Líbám tě černou, Chaos a také nejznámější Země vzdálená. Písním BSP dominuje nezaměnitelný vokál Kamila Střihavky, dravé kytarové riffy a sóla Michala Pavlíčka a baladické popové klávesy Oty Balage.

Druhý ročník Prague Rocks přivítá Kiss a ZZ Top

"Chtěli bychom toto výročí oslavit na rockových pódiích a se svými fanoušky," říká Kamil Střihavka. Kromě vzpomínání na "starý fláky" chystá kapela do budoucna i nový singl, který může odstartovat novou éru její existence. Michal Pavlíček k tomu dodává: "I když dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, pokusím se napsat Kamilovi druhou Zemi vzdálenou."

Ota Balage dodává: "Michale, to je velká challenge, já bych si to moc přál. Jsem rád, že existujeme a po dvou albech máme pořád dost skalních fanoušků, co mají rádi naši hudbu z devadesátých let. Pokusíme se o třetí album... Vstoupíme do jiné řeky a uvidíme. Snad nás fanoušci budou mít rádi i nadále. Těším se na ZZ top... Chci mít s nimi fotku."

tz, jm

Témata: BSP, Kiss, ZZ Top, Země vzdálená

zavřít