Nové desky: Návrat Pink po pěti letech, staronový Robert Plant i barevný Beck

Vydáno 09.10.2017 | autor: redakce

Druhý říjnový týden přinese další očekávané desky. K těm, na které jsou fanoušci nejvíce natěšení, patří zcela jistě novinka Pink nebo legendární Robert Plant. Na úspěch předchozího alba se pokusí navázat Beck, z domácích kapel o sobě dávají vědět Fast Food Orchestra nebo Hodiny

Nové desky: Návrat Pink po pěti letech, staronový Robert Plant i barevný Beck Nové desky: Návrat Pink po pěti letech, staronový Robert Plant i barevný Beck

 

Pink - Beautiful Trauma

Pět let museli fanoušci Pink čekat na nové album. Zpěvačka stihla během této odmlky porodit druhé dítě nebo si odskočit do folkového projektu You+Me. Novou éru odstartovala singlem What About Us, který proniknul na třetí místo britské hitparády. Na konci září představila titulní skladbu. Za svou bohatou kariéru byla také nedávno oceněna soškou Michael Jackson Vanguard Award na cenách MTV.

Nové desky: Ondřej Brzobohatý, Vladivojna La Chia nebo Marilyn Manson

 

Robert Plant - Carry Fire

Novou desku připravil Robert Plant se svou kapelou Sensational Space Shifters, se kterou jsme ho v minulých letech viděli hned několikrát v České republice - například na festivalu Colours Of Ostrava, v brněnské hale Rondo nebo v amfiteátru v Plzni. Kvůli novému albu sestavu rozšířil o houslistu a violistu Setha Lakemana. "Uznávám svá starší díla, ale vždy cítím podnět a vábení vytvořit nové. Musím kombinovat staré s novým," říká Plant, pro kterého to bude už jedenáctá sólovka. Chystá se s ní i na turné.

LIVE: I když Robert Plant občas bojoval s hlasem, v Plzni s world music i hity Led Zeppelin opět zářil

 

Fast Food Orchestra - Struny

Novinka ska party Fast Food Orchestra bude netypicky kompletně v češtině. S financováním pomohli skupině i fanoušci, peníze totiž Fast Foodi vybírali v kampani na HitHitu. Mezi odměnami byly vedle klasické předobjednávky alba ve fyzické i digitální formě i ty netradiční: zájemci si mohli pořídit výlet s kapelou na turné nebo je nechat odehrát akustický koncert u nich obýváku. V polovině října vyrazí Fast Food Orchestra na turné se spřátelenými Circus Brothers.

 

Beck - Colors

Mistr hudebních koláží Beck přichází s třináctým albem Colors. Jedná se o první dlouhohrající nahrávku od posledního alba z roku 2014 Morning Phase, které mu vyneslo Grammy v hlavní kategorii Album roku. Vyjma nového materiálu obsahuje novinka i mixy starších singlů. Colors nabídne ztracenou popovou klasiku 80. let, rockové kytary i experimentální elektroniku. Produkci mají na svědomí Beck spolu s Gregem Kurstinem, který spolupracoval se Siou, Adele, Ellie Goulding nebo Foo Fighters.

 

Hodiny - S tebou

Vedle aktuálního singlu S tebou na EP kapely Hodiny nechybí doposud nejúspěšnější skladba Stmívání, která na YouTube nasbírala přes milion a půl zhlédnutí, či rádiovým éterem dosud znějící Jízdní řád a Ze dna. Hodiny své EP slavnostně pokřtí 11. října v pražské Akropoli a každý návštěvník koncertu si EP odnese jako dárek. Kmotrem bude Richard Krajčo. Právě na dvou velkých koncertech jeho kapely Kryštof na Strahově si hudebníci z Hodin v září zahráli jako předkapela.


Dále vychází:

  • St. Vincent - Masseduction
  • King Krule - The Ooz
  • Gucci Mane - Mr. Davis
  • Blue Hawaii - Tendemess
  • Sound Of Ceres - The Twin
 

Témata: Pink, Robert Plant, Beck, Hodiny, Fast Food Orchestra

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít