Robert Plant se chystá do Plzně. Dá si i oblíbenou slivovici?

Vydáno 19.07.2016 | autor: redakce

Už příští týden zavítá do České republiky hlas Led Zeppelin, zpěvák Robert Plant. Ve středu 27. července vystoupí v doprovodu kapely Sensational Space Shifters v plzeňském amfiteátru Lochotín. Plant k nám přijíždí v rámci svého evropského turné.

Robert Plant se chystá do Plzně. Dá si i oblíbenou slivovici? Robert Plant v Česku rád popíjí slivovici

Držitel několika hudebních cen Grammy a nositel řádu britského impéria, Robert Plant, se dostal do povědomí hudebního světa na začátku 60. let. Živoucí rocková legenda na své bouřlivé období vzpomíná v tom nejlepším. "Víš, byl jsem kdysi slavný, pak zase chvíli ne a pak zase jo. Na Led Zeppelin se nedá zapomenout, byla to smršť. Ta doba je pryč a je tady nová, jiná, možná trochu míň divoká," dodává s ironií a nadhledem v hlase jeden z největších a nejznámějších rockových zpěváků, ze kterého se i dnes fanynkám podlamují kolena.

RETRO: Jak Robert Plant a Jimmy Page v roce 1998 v Praze křísili ducha Led Zeppelin

Není to první návštěva legendárního frontmana Led Zeppelin u nás. "V roce 2006 přiletěl Robert Plant s celou kapelou Strange Sensation na ostravské letiště v sobotu před polednem. Bylo to hned od počátku milé a vřelé přivítání," vzpomínají dva ze tří členů Robertova festivalového týmu David Šindelář a Josef Podstata, kteří Roberta Planta tehdy doprovázeli.

vložte odkaz, text nemažte

"Při výstupu z letadla se Plant objevil jako poslední v teniskách, kraťasech a tričku s nápisem Marocco. Byli jsme velmi překvapeni, když nás oslovil jmény," říká Šindelář. Rocker se projevil také jako milovník dobrého jídla, moravská kuchyně mu přirostla k srdci, a nejen ta. "Robertovi velmi zachutnala slivovice. První dva dny se nenapil z již otevřené lahve čehokoliv, vždy musela mít flaška originální uzávěr, který si sám odšrouboval. Třetí den, poté, co jsme načali slivovici a sami si dali několik lahodných doušků, uvěřil a pak už ho původ zdroje nikdy nezajímal," vzpomíná Šindelář s úsměvem na to, jak Robert Plant propadl kouzlu lahodného moku.

Vstupenky na koncert můžete zakoupit zde za 1290 Kč.

Témata: Robert Plant, Led Zeppelin, Sensational Space Shifters, Jimmy Page, rock, koncerty

zavřít