První Hoře slaví čtvrtstoletí na scéně, v březnu se zastaví v pražském Rock Café

Vydáno 08.02.2024 | autor: iREPORT

Alternativní formace První Hoře ověnčená Cenami Anděl a Břitva desetiletí za přelomové album Lamento chystá několik exkluzivních koncertů. Pod hlavičkou 25 let líbezné hudby zahrají První Hoře v Praze, Brně nebo například poprvé v Bratislavě a představí současně novinkovou tvorbu.

První Hoře slaví čtvrtstoletí na scéně, v březnu se zastaví v pražském Rock Café První Hoře slaví čtvrtstoletí na scéně, v březnu se zastaví v pražském Rock Café

První Hoře po sedmi letech připravili pro své fanoušky další kolekci písní s názvem Achtung, Sultan!. Na sedmém albu kapela pokračuje ve svém nezaměnitelném stylu na pomezí punku, metalu a rockového šansonu, podtrženém lyrickými texty básníka Milana Urzy. „Album navazuje na předchozí Křehký mechanismus pozemského štěstí, ale tentokrát jsme šli ještě dál v punkové drzosti a stylové nespoutanosti. V textech jsem až na pár výjimek opustil vážnou tematiku a dal průchod větší hravosti, dadaismu a taky pořádné nekorektnosti,“ přiblížil novou desku lídr kapely Milan Urza.

Na co se těšit v únoru: Do Prahy se vrátí Depeche Mode a Nothing But Thieves, bude se vzpomínat na Michala Ambrože a Petra Hoška

„Nekriticky bych řekl, že takhle odvážné a nespoutané album tady dlouho nebylo,“ dodal. K této příležitosti, která se prolíná s významným výročím 25 let od vzniku kapely, se chystají od 14. února živá vystoupení. Na nich kromě novinek zazní průřez dosavadní tvorbou a řada hitů, které mnoho let nebyly součástí koncertních playlistů.

Jako pozvánku na některý z těchto výjimečných koncertů skupina vypustila první dvě písně z nového alba - punkově-dadaistickou Prase s kamerou a lyricky rockovou Neboj se stínů. Vrchol výročního miniturné se odehraje 7. března v pražském Rock Café. 

Termíny turné:
14.2. Bratislava – Pink Whalt
15.2. Brno – Kabinet Múz
16.2. Rožnov pod Radhoštěm – Vrátnice
1.3.   Plzeň – Divadlo Pod Lampou
2.3.   Domažlice – Moskyto
7.3.   Praha – Rock Café
8.3.   Děčín – Le Garage Noir

TZ, foto: FB První Hoře
Témata: První Hoře, Rock Café, turné

zavřít