Rammstein vydají v květnu svůj koncertní film Paris na DVD

Vydáno 31.03.2017 | autor: redakce

Poté, co v minulém týdnu německá kapela Rammstein s velkým úspěchem v kinech uvedla svůj koncertní film Rammstein: Paris v šestačtyřiceti zemích po celém světě, oznámila vydání tohoto koncertního záznamu na DVD, Blu-Ray, CD a vinylu. V obchodech se ho dočkáme od 19. května.

Rammstein vydají v květnu svůj koncertní film Paris na DVD Rammstein vydají v květnu svůj koncertní film Paris na DVD

Turné k výběrovému albu Made In Germany 1995 - 2011, na které se kapela vydala v listopadu 2011, bylo jejím doposud největším projektem. Čítalo 78 koncertů v Evropě a 21 v Severní Americe a kapela si na něj odvezla i nákladnou pódiovou konstrukci z oceli, která byla 24 metrů široká a 15 metrů vysoká. To celé doplnila stovka reproduktorů, zvukový aparát s výkonem 380.000 wattů, 25 kamiónů a 125členný tým, který měl vše na starosti.

RECENZE: Rammstein z Paříže způsobili v kinech chaos

Kdo měl v plánu o takovémto turné natočit film, musel myslet podobně ve velkém, jako sama kapela. To je i hlavním důvodem, proč výroba koncertního filmu Rammstein: Paris trvala dobrých pět let. Postaral se o něj uznávaný švédský režisér Jonas Åkerlund, který je znám pro své kontroverzní klipy pro Metalliku, The Prodigy, Rolling Stones nebo právě pro Rammstein. Ten se rozhodl zaznamenat oba koncerty z března 2012, které kapela odehrála v pařížské Palais Omnisports arena. Film, který díky tomu vznikl, přináší celkem dvaadvacet koncertních písní s celkovou stopáží 128 minut a zároveň nové, radikální nasazení členů kapely během celé show, díky čemuž se fanoušci mohou těšit na doposud nejprofesionálnější vizuální a hudební zážitek.

vložte odkaz, text nemažte

"Oba koncerty v Paříži jsme natáčeli celkem třiceti kamerami. Díky tomu jsme měli k dispozici celkem šedesát úhlů záběru. Kromě toho jsme pořídili i detailní záběry na jednotlivé členy během generálek. Takže si dokážete představit, kolik materiálu se nakonec sešlo. To, co vzniklo, je kompletní show kapely Rammstein, při jejímž zpracování jsem ale postupoval precizně krok po kroku - stejně, jako to dělám u tříminutového videa. A tomu odpovídalo i množství vynaložené energie. S pomocí obrovského týmu střihačů nám trvalo dobře rok, než byla střihová práce ukončena," uvádí sám režisér.

Koncertní dokument Rammstein: Paris se v obchodech objeví v několika různých formátech. Kromě digitální verze bude k mání na 2CD, DVD, Blu-Ray, v kombinaci DVD/Blu-Ray společně s audio záznamem na CD, ale například i jako deluxe box kombinující CD, Blu-Ray a čtveřici modrých vinylů se záznamem celé show. Co fanoušky na vizuálních nosičích čeká, prozrazuje koncertní video s písní Wollt ihr das Bett in Flammen sehen? - prvního songu z úplně první desky kapely Rammstein.

tz, jm

Témata: Rammstein, Paris, koncertní film, živák, koncerty

zavřít