Rock for People oznamuje první hvězdy. Vystoupí Green Day, Fall Out Boy a Weezer

Vydáno 16.09.2019 | autor: redakce

Festival Rock for People se rozhodl oznámit své první velké hvězdy pro ročník 2020. Vystoupí americká punk-rocková legenda Green Day, jako druhý headliner dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People premiéru, a zahrají i držitelé Grammy Weezer.

Rock for People oznamuje první hvězdy. Vystoupí Green Day, Fall Out Boy a Weezer Rock for People oznamuje první hvězdy. Vystoupí Green Day, Fall Out Boy a Weezer

Rock for People v příštím roce naplní přání fanoušků. Oznamují první hvězdu roku 2020, kterou je americká punk-rocková legenda Green Day. Ačkoli je kapela na scéně už třetí dekádu a vysloužila si přijetí do Rock'n'rollové síně slávy, neztratila nic ze své pověstné živelnosti, ba právě naopak. Do Hradce Králové doveze zbrusu nové album, které vydává na začátku příštího roku. Před pár dny pustila do světa první ochutnávku - titulní píseň Father of All, kde pořádně přitopila pod kotlem.

Green Day řádili v Tipsport aréně, kopli si i do Trumpa

S ohledem na termín turné Green Day se v příštím roce uskuteční jeden z nejstarších hudebních festivalů u nás o dva týdny dříve, a to od 18. do 20. června. "Vystoupení Green Day na Rock for People je splněním snu nejen nás pořadatelů, ale i mnoha našich fanoušků, kteří po nich volali v podstatě po celou naší historii. I proto jsme příliš neváhali a rozhodli jsme se udělat příští ročník v netradičním termínu," vysvětluje ředitel festivalu Michal Thomes.

Finále Rock For People obstarali Franz Ferdinand, zahráli i Manic Street Preachers nebo The Subways

Společně s Green Day dorazí jako druhý headliner i hvězdní američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy Weezer. Obě formace doprovázejí Green Day na jejich Hella Mega Tour. Návštěvníci Rock for People tak dostanou stejnou porci hudby jako na koncertě v rámci turné a k tomu navíc další desítky kapel. Rock for People dnes oznamuje i další jména, kterými jsou nizozemští hiphopeři DOPE D.O.D., australské elektronické duo SKYND a zástupci domácí scény John Wolfhooker. Pořadatelé tak pokračují v dramaturgické linii představování nadějných a neokoukaných interpretů po boku velkých zahraničních jmen.

Rock For People: Bring Me The Horizon bojovali se zvukem, zazářili Idles

Předprodej vstupenek na 26. ročník Rock for People startuje 20. září od 10.00 v síti GoOut.cz v ceně 1 690 Kč na jméno a 1790 Kč bez jména v limitované edici 3000 kusů.  Na další jména Rock for People se můžete těšit v tradičním adventním kalendáři.

Text: TZ, ah

Témata: Rock for People, Green Day, Fall Out Boy, Weezer, festival

zavřít