TOP 10 tipů na hudební vánoční dárky: Lístky na Marpa, kniha o Depeche Mode nebo gramofon

Vydáno 12.12.2019 | autor: Dominik Pavliš

Vánoce se nezadržitelně blíží a nákupní horečka je v plném proudu. Nevíte, co koupit svým blízkým, kteří mají rádi hudbu? Nezoufejte, z naší desítky tipů určitě vyberete dárek, který se bude pod stromečkem vyjímat. 

TOP 10 tipů na hudební vánoční dárky: Lístky na Marpa, kniha o Depeche Mode nebo gramofon TOP 10 tipů na hudební vánoční dárky: Lístky na Marpa, kniha o Depeche Mode nebo gramofon


VSTUPENKY NA ŽEBŘÍK

Předávání Hudebních cen Žebřík nás v příštím roce čeká již poosmadvacáté. Akce se opět uskuteční v plzeňském areálu DEPO2015 - tentokrát 13. března. Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na exkluzivní koncerty, jejichž protagonisty budou Michal Prokop & Framus Five, Mňága a Žďorp, Monkey Business, John Wolfhooker, Marpo & TroubleGang a další. Večerem bude provázet sehrané duo Jakub Kohák a Iva Pazderková. Nyní lze pořídit zvýhodněný Vánoční balíček dvou vstupenek za 780 Kč a VIP pack pro dvě osoby za 1 680 Kč. Tyto i další kategorie vstupenek koupíte na www.anketazebrik.cz

Jedinečná atmosféra Žebříku: Tomáš Klus, Monkey Business a další hudební hvězdy na dosah ruky

VSTUPENKY NA ROCK FOR PEOPLE

Královéhradecký festival Rock for People láká v příštím roce na opravdu nabitý line-up. Již 26. ročník festivalu se uskuteční ve dnech 18. - 20. června. Headlinery budou Green Day, Fall Out Boy či The 1975. Tuto trojici pak doplní skupiny Dope D.O.D., Neck Deep, Weezer, Motionless In White a mnohé další. Aktuálně je v prodeji poslední edice vstupenek a po vyprodání již další lístky nebudou. 

Rock for People oznamuje první hvězdy. Vystoupí Green Day, Fall Out Boy a Weezer


KNIHA DEPECHE MODE - VÍRA & ODDANOST

Pod stromečkem nesmí chybět samozřejmě ani dobrá kniha. Co třeba novinku o nesmrtelných Depeche Mode? V publikaci čítající 240 stran se dozvíte celou historii této kultovní kapely - od začátků v Essexu až po předvečer čtyřicátého výročí jejího založení. Depeche Mode zná téměř každý fanoušek hudby, proč se tedy o těchto žijících legendách nedozvědět více?

SOUTĚŽ: Depeche Mode - Víra & oddanost

 


GRAMOFON TECHNICS

Je to již pár let, co se na výsluní opět dostaly gramofony. Dalším tipem na hudební dárek je proto právě gramofon, a to například od firmy Technics, která slibuje vysokou kvalitu těchto zařízení a nevšední zvukový prožitek: "My ve společnosti Technics chápeme, že poslechový zážitek není věcí čistě technickou, ale je výsledkem kouzelného vztahu mezi lidmi a hudbou. Usilujeme o to, aby lidé mohli naslouchat hudbě v podobě, jak byla původně zamýšlena, a chceme jim umožnit pocítit emocionální účinek, který nadchne a potěší."

 


LP DESKY

S výše zmíněným tipem logicky souvisí i ten další -  "elpíčka". Jasně, můžeme si dnes skoro vše pustit na Spotify, ale sednout si v zimě s kávou na gauč, hodit si nohy nahoru a relaxovat u puštěného gramofonu, kde se točí deska oblíbené kapely, má úplně jiné kouzlo. Navíc fyzicky vlastnit vinyly a procházet různé antikvariáty, kde se dají pořídit sběratelské kousky, je kapitola sama o sobě. Už víte, jaké "elpíčko" se bude točit u vás doma o vánočních svátcích?

 


KONCERT MARPA V EDENU

Rapper Marpo nedávno vydal se svým TroubleGangem novou desku pod názvem DVA a posléze oznámil velmi ambiciózní plán na příští rok související s oslavou 15 let jeho účinkování na scéně: koncert v pražském Edenu! Vstupenky na dosud největší Marpovu show, která proběhne 27. června pod širým nebem na vršovickém stadionu Sinobo, jsou v prodeji za 790 - 1 390 Kč a jistě jimi uděláte radost komukoliv z jeho fanoušků.

Marpo se chystá dobýt Eden. Oslaví patnáct let na scéně

 


KNIHA LED ZEPPELIN BY LED ZEPPELIN

Kniha s názvem Led Zeppelin by Led Zeppelin je první oficiální ilustrovanou biografií, která vznikla ve spolupráci se členy kapely. Popisuje kariéru skupiny a najdeme zde spoustu fotografií Jimmyho Pagea, Roberta Planta, Johna Paula Jonese a Johna Bonhama na pódiu, mimo scénu, v nahrávacím studiu i snímky z jejich soukromých životů. Nutno podotknout, že v mnoha případech se jedná o doposud nezveřejnění materiál. Skvělý dárek nejen pro rodiče, z nichž mnozí na hudbě této kapely zřejmě vyrůstali, ale i pro všechny fanoušky rocku. 

 


VSTUPENKY NA FESTIVALY

Festivalová sezona je poměrně daleko, avšak s nákupem vstupenek není radno otálet. Významné tuzemské open airy již zveřejňují své headlinery a fanoušci už spřádají plány, jak v nabitém létě stihnout vše zásadní. Ulehčit jim toto plánování můžete právě dárkem v podobě festivalové vstupenky. A že je již takto s předstihem z čeho vybírat!

 


MERCH OBLÍBENÉ KAPELY

Minimálně u svých rodinných příslušníků a blízkých víme, na jaké kapele ujíždějí. Krokem vedle tedy jistě nebude merch jejich favoritů. Tričko s hudebními idoly jistě potěší každého bez rozdílu věku! K tomu můžeme přidat například hrneček s kapelním logem či jinou maličkost a další příjemný vánoční dárek je na světě.

 


NÁSTROJ PRO POTOMKA

Vidí se spíše váš potomek na pódiu než na fotbalovém hřišti či na hodinách tance? Není nic jednoduššího, než v něm hudební vášeň podpořit koupí nástroje, případně ho přihlásit do ZUŠky či k soukromému učiteli. Dětské kytary, bicí, piana apod. jsou k mání v předních tuzemských hudebních obchodech, kde vám samozřejmě s výběrem ideálního nástroje ochotně poradí.

Text: Dominik Pavliš

Témata: Vánoce, dárky, Žebřík, Rock for People, Depeche Mode, Gramofon, Technics, LP desky, vinyly, Marpo, Troublegang, Led Zeppelin, festivaly, merch, hudební nástroj

zavřít