Václavské náměstí bude zpívat Společně pro Moravu. Vystoupí Rybičky 48, Klára Vytisková nebo O5 & Radeček

Vydáno 06.07.2021 | autor: redakce

Tornádo, které se prohnalo před týdnem jižní Moravou, si vyžádalo šest obětí a způsobilo dle aktuálních odhadů škody ve výši patnáct miliard. Obcím, které postihlo tornádo, pomáhají tisíce hasičů, vojáků, policistů, záchranářů i dobrovolníků. Ve středu 7. července se k nim přidají také čeští muzikati, kteří v rámci projektu Společně pro Moravu odehrají koncerty na Václavském náměstí. Vystoupí Rybičky 48, Xindl X, Pavel Callta, Klára Vytisková, Slza, O5&Radeček, Poetika, Juraj Hnilica a James Harries.

Václavské náměstí bude zpívat Společně pro Moravu. Vystoupí Rybičky 48, Klára Vytisková nebo O5 & Radeček Václavské náměstí bude zpívat Společně pro Moravu. Vystoupí Rybičky 48, Klára Vytisková nebo O5 & Radeček

Ničivým tornádem bylo kriticky zasaženo sedm obcí na jižní Moravě, nejvíce postiženy byly Moravská Nová Ves, Mikulčice, Hrušky, Lužice a části Hodonína - Bažantnice a Pánov. Prakticky ihned se po nejničivější přírodní katastrofě v moderní historii České republiky spustilo několik finančních sbírek a lidé z celého tuzemska i zahraničí nabízeli a stále nabízí kromě finančních darů také dary materiální či sami sebe jako dobrovolníky.

iREPORT pomáhá. Vydražte si koncertní fotografii a pomozte jižní Moravě

Na pražském Václavském náměstí se ve středu 7. července od 20 hodin uskuteční koncert Společně pro Moravu, na kterém bez nároku na honorář vystoupí Rybičky 48, Xindl X, Pavel Callta, Klára Vytisková, Slza, O5&Radeček, Poetika, Juraj Hnilica a James Harries. Veškerý výtěžek z koncertu, který budou moderovat Sandra Pogodová a Ondřej Lechnýř, poputuje na sbírkové konto Nadace Via, na kterou k dnešnímu dni lidé přispěli již více než 195 milionů korun. Peníze ze sbírky poputují přímo postiženým obcím.

Mimopražští budou moci koncert sledovat v přímém přenosu nejen na webech a sociálních sítích některých účinkujících a celostátních i lokálních médií, ale také například ve vysílání regionálních TV, například zlínské TVS, Strakonické televize, Televizi jižní Čechy, svitavské CMS TV a dalších. Koncert odvysílají také slovenské regionální televize, například Západoslovenská Televizía, Česko Slovenská regionálna televizía, městské TV v Trnave či v Ružomberoku a ze záznamu i v regionální TV v Prievidzi. Koncert podpoří také například jihomoravské rádio Jih, které odvysílá celý koncert v éteru či jihomoravské rádio Krokodýl, které nabídne přímý přenos koncertu na své facebookové stránce.

Přímý přenos koncertu Společně pro Moravu budou moci lidé sledovat také na YouTube. „Dojímá mě a velmi si toho vážím, že nejen interpreti, ale i všichni, kteří se na koncertu podílí od pódia, LED obrazovek, osvětlení, ozvučení, bedňáků, agregátu, mobilního oplocení a WC až po ubytování mimopražských techniků, stanů, štábu, který bude koncert vysílat, poskytovatele internetu, abychom mohli koncert vysílat a mnoha dalších se na koncertu podílí zdarma. Jediným a hlavním cílem koncertu je vybrat co nejvíce financí a pomoci lidem z postižených obcí. Všem za to, že se spojili pro dobrou a potřebnou věc, srdečně děkuji,“ říká organizátor koncertu Společně pro Moravu Robin Suchánek.

 

Během koncertu a jeho přenosu budou moci lidé přispět třemi způsoby. Již od vyhlášení sbírky lidé mohou pomoci prostřednictvím webové platformy na www.darujme.cz/promoravu, dar je možné zaslat také na účet veřejné sbírky Nadace Via č. ú. 200900222/0800 a během koncertu bude možné přispět také prostřednictvím dárcovských DMS.

Pomoci mohou také lidé ze zahraničí, a to na www.darujme.cz/formoravia nebo přímo na sbírkový účet zřízený Nadací Via: 200900222/0800, tzn. IBAN: CZ27 0800 0000 0002 0090 0222, BIC (SWIFT) kód: GIBACZPX

"Velice si vážíme každé podpory. Štědrost a velkorysost dárců je neuvěřitelná. Děkujeme všem, kteří přispívají. Peníze putují přímo zasaženým rodinám a obcím,“ říká ředitel Nadace Via Zdeněk Mihalco.

TZ, foto: Julie Vrabelová, NetwIN Production, Anežka Horová, Ondřej Pýcha, Lukáš Kenji Vrábel, Pavel Šťastný, archiv kapel
Témata: Společně pro Moravu, Václavské náměstí, Rybičky 48, Xindl X, Pavel Callta, Klára Vytisková, Slza, O5&Radeček, Poetika, Juraj Hnilica, James Harries

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít