VIDEO: Legendární Prince má nový videoklip. Je ke "ztracené" písni Holly Rock

Vydáno 29.07.2019 | autor: Aleš Harazim

Píseň Holly Rock pochází je z nedávno vydané posmrtné desky Originals. Teď je k dispozici jako singl i s videoklipem.

VIDEO: Legendární Prince má nový videoklip. Je ke VIDEO: Legendární Prince má nový videoklip. Je ke "ztracené" písni Holly Rock

Pozůstalí, kteří spravují tvorbu Prince, vydali nový singl s názvem Holly Rock. Nejenže si tak můžete i po třech letech od smrti zpěváka poslechnout nějakou jeho "novou" písničku, ale můžete se také podívat na videoklip k ní.

TOP 10 zpěváků a zpěvaček, kteří v Česku nikdy nevystoupili a už ani nevystoupí: Prince, Whitney Houston i Amy Winehouse

Song Holly Rock se nachází na nedávno vydaném albu Originals. Původně byl nahrán v Los Angeles na konci dubna roku 1985, a to ve stejném týdnu, kdy Prince vytvořil Kiss z alba Parade.

Holly Rock vznikla kvůli filmu Krush Groove z roku 1985. Tohle je poprvé, kdy se objevila na Princově desce, a navíc je k dispozici digitálně.

Album Originals, což je sbírka původních verzí písniček, které Prince věnoval jiným muzikantůmvyšlo digitálně 7. června, nedávno bylo vydáno také na dvou vinylech. Kromě Holly Rock obsahuje například také původní Princovu verzi Nothing Compares 2 U, kterou dal nakonec Sinéad O'Connor a která ji proslavila. Také si tam můžete poslechnout původní verzi Manic Monday, kterou pro změnu dostalo do čel hitparád dívčí trio The Bangles.

Text: Aleš Harazim

Témata: Prince, Originals, Holly Rock, Nothing Compares 2 U, Manic Monday, funk

zavřít