Zemřel herec Peter Fonda, motorkář z Bezstarostné jízdy. S Beatles užíval LSD, John Lennon o tom napsal píseň

Vydáno 17.08.2019 | autor: redakce

Americký herec Peter Fonda zemřel ve věku 79 let v důsledku rakoviny plic. Proslavila ho role motorkáře Wyatta ve snímku Bezstarostná jízda před padesáti lety, blízko měl ale k i legendárním Beatles.

Zemřel herec Peter Fonda, motorkář z Bezstarostné jízdy. S Beatles užíval LSD, John Lennon o tom napsal píseň Zemřel herec Peter Fonda, motorkář z Bezstarostné jízdy. S Beatles užíval LSD, John Lennon o tom napsal píseň

Herectví měl Peter v krvi, byl synem známého herce Henryho Fonda a bratrem herečky Jane Fonda. Také jeho dcera Bridget se věnuje stejné profesi. Jeho zásadní rolí byl motorkář Wyatt ve filmu Bezstarostná jízda z roku 1969, za kterou byl nominován na Oscara. Totéž se mu povedla za snímek Uleeovo zlato z roku 1997. Získal dva Zlaté glóby.

TOP 10 skladeb Johna Lennona: Beatles, společenské apely, halucinogenní obrazy i láska k Yoko Ono

Aktivní byl i jako režisér. Natočil například hippie western Muž na výpomoc. Letos mu byla na Mezinárodním filmovém festivalu Febiofest v Praze udělena cena za celoživotní dílo. Osobně si ji však převzít nepřijel, a to z důvodu horšícího se zdravotního stavu.

Blízko měl také k hudebním hvězdám hippies éry. Již v polovině šedesátých let si užíval drogový dýchánek s Beatles, kteří mu nabídli látku známou jako LSD. Po jejím požití se mu však udělalo špatně a prohlásil: "Vím, jaké je to být mrtvý". Od této věty se později John Lennon odrazil při psaní písně She Said She Said. 

jm

Témata: Peter Fonda, Bezstarostná jízda, Beatles, John Lennon

zavřít